ayvalık tostu nerede yenir

Ayvalık Tostu Nerede Yenir sorusunun cevabı Aşkın Tost Evi

Merhaba arkadaşlar,

Bu paylaşımımız da sizlere Ayvalık ‘ın meşhuru olan Ayvalık Tostu nu tadabileceğiniz bir lezzet durağı olan Aşkın Tost Evi ‘ni anlatacağız.

Tatil öncesi yaptığımız araştırmalarda Ayvalık Tostu dendiğinde akla gelen yerlerin başında buranın olduğunu öğrendik. Tatilimizin bir gününde Aşkın Tost Evine giderek hem lezzet testimizi size aktarmak hemde öğle saatlerinde acıkan karnımızı doyurmak için bir program yaptık. Bu arada mekanın tam adı Hacıoğlu Aşkın Tost Evi fakat genel olarak Aşkın Tost Evi bildiğinden, duyduğunuzda arada kalmayın diye eklemek istedim.

Aşkın Tost Evi Nerede

Mekan Ayvalık merkez meydanda Ayvalık Polis Karakolu yanında bulunuyor.

Aşkın Tost Evi Hakkında

Lezzet durağı Ayvalık ‘ın tam merkezinde olduğu için bulması çok kolay oldu. Biz kendi arabamızla gittiğimiz için trafik ve park sorunuyla karşı karşıya kaldık. En son pes edip yakın olduğunu düşündüğümüz ilk ücretli otoparka girerek bu sorunu ortadan kaldırdıktan sonra başladık lezzet durağına doğru yürümeye. Aşkın Tost Evi , polis karakolu ile yan yana olup sokağın köşesinde konumlanmış ufak bir yer.

Aşkın Tost Evi Nerede

Aşkın-Tost-Evi

Çevresinde masaların bulunduğu temiz güzel bir mekan olduğunu söyleyebiliriz. Oturur oturmaz önünüze ahşap üzerine işlenmiş şekilde menü geliyor. Menüyü baştan aşağı incelediğimizde Hacıoğlu Aşkın Tost Evi ‘nin 1989 yılında açıldığını görüyoruz. Bunun dışında dikkatimizi çeken diğer bölüm Orjinal Ayvalık Tostunun Tulum peyniri ile yapılıyor olmasıymış. Neyse kararımızı veriyor ve orjinal ayvalık tostundan sipariş ediyoruz. 5 dakikalık bekleyiş sırasında biraz etrafı inceliyoruz.

ayvalık tostu nerede yenir

Gelip giden sayısını takip etmek gerçekten zor,  ayrıca çok merkezi ve temiz bir yer. Bunlar bana göre çok büyük artılar, son olarak lezzet testinden de güzel puan alırsa arşivimize güzel bir lezzet durağı daha eklemiş olacağız. Biz bunları düşünüp fotoğraf çekmeye çalışırken tostlarımız geliyor. Özet geçmek gerekirse 5 dakikada doldurduğumuz midemiz ve mutlu yüz ifademiz 🙂 Unutmadan söyleyelim sattıkları ayranda gayet hoşuma gitti bilmenizi isteriz.

Ayvalık ‘a gitmeyi düşünüp Ayvalık Tostunu denemek isteyenlere Aşkın Tost Evini tavsiye ediyoruz.

Fiyat Değerlendirmesi

Menü çok geniş olmadığından görsel ile paylaşmayı daha doğru buldum.

Aşkın Tost Evi Menü Fiyatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.