baklavacı zenka, zenka lahmacun zentat

İzmitte Lahmacun Nerede Yenir ? Zenka Lahmacun (Zentat)

Merhabalar,

Uzun zaman sonra tekrar yeni bir paylaşım ile sizlerleyiz.

Bu yazımızda sizlere Kocaeli ‘nin bize göre en güzel baklavalarını ve lahmacununu yiyebileceğiniz lezzet durağı olan ZENKA ‘yı anlatacağız.

zenka lahmacun

Zenka Lahmacun ve Zenka Baklava Nerede

Zenka Lahmacun Hakkında

Biraz kendi sitesinden biraz da bizim bildiklerimiz ile güzel bir paylaşım yapmak istiyoruz.

Baklavacı Zenka ,1985 yılından beri Hakiki Gaziantep baklavasını; baklavanın anavatanı Gaziantep’te üretimine geçmekle beraber 2007 yılından beri Kocaeli merkezinde ve ilçelerinde Zenka adı altında üretime ve sizlere sunmaya devam etmektedir.

Zenka ; baklavanın Kocaeli’de ki markası konumundadır. Çünkü Baklavacı Zenka; gerçek Gaziantep baklavasını olması gerektiği gibi ve özenle hazırlanmış olmasını standart olarak belirlemiştir.Baklava ustalarının konusunda uzman ve bilgili olmaları ; ve Zenka kurucularının Gaziantep bölgesinde Karayılan olarak tanınan Mamato Karayılan’in torunları olması, Zenka Baklavasının daima aynı standartta üretilip ve geliştirilmesini sağlamıştır.

izmitte baklava zenkada yenir

Bizde Kocaeli sınırları içerisinde baklava ve lahmacun dendiğinde ilk adres olarak Zenka ‘yı gösteriyoruz. Kendilerinin de yukarıdaki satırlarında belirttiği gibi gerçekten lezzet olayını standarta oturttuklarını her gittiğimizde aynı lezzeti yakalamamızdan anlıyoruz.

Yukarıda Zenka ‘nın sitesinden yaptığımız alıntıda da belirtildiği gibi burada lezzet standart olmuş. Her gittiğinizde aynı lezzeti buluyor olmanız burayı vazgeçilmez bir hale getiriyor.

Biz Zenka ‘yı tatlı konusunda 1 numara sanıyorduk ta ki lahmacununu deneyene kadar. Aslında tatlı konusunda bu kadar titiz ve lezzet odaklı çalışan bir lezzet durağının diğer ürünlerinde de aynı memnuniyeti sağlayacağından şüphemiz yoktu.

baklavacı zenka

Tam da düşündüğümüz gibi oldu aslında, incecik hamuruna bol ve homojen dağılmış taze ve kaliteli malzeme(et ve malzemeler satırdan geçirilerek hazırlanıyor) piştikten sonra önünüze geliyor ya, kokusu bile insanı mest edecek güzellikte.

Bu bizim yorumumuz, kendilerinin yorumu daha da cezbedici.

Gaziantep’in çıtır lahmacunu en doğal hali ile Baklavacı Zenka Yahya Kaptan şubesinde.
Kıymalı Çıtır Lahmacunda kullandığımız etin elde edildiği hayvanın yaşadığı yere kadar araştırarak sizlere sunuyoruz.
Çıtır Lahmacun ürünümüzde vejeteryan müşterilerimiz için çok lezzetli cevizli çıtır lahmacunumuzu denemek için sizleri bekliyoruz.
Çıtır Lahmacunumuzun yanında kendi ürettiğimiz ayran yapımında kullandığımız yoğurt için aldığımız sütün hangi inekten alındığı ve nasıl bir ortamda yaşadığınızı bizzat sizlerin sağlığı için araştırmaktayız ve takip etmekteyiz.
Zentat Çıtır Lahmacun bildiğiniz Baklavacı Zenka kalitesi ile sizlere sunulmaktadır.

Lahmacun lezzetinin sadece Yahyakaptan şubesinde sunulduğunu ekleyip, Kocaeli ‘de yaşayanlar için Zenka ‘da lahmacun yemeden en güzel lahmacun şurada yada burada demeyin bizden söylemesi 🙂izmit lahmacun ayran

Bu arada son olarak burayı en güzel kılan şeylerden biri, karnınızı güzelce doyurduktan sonra çayınızı ve tatlınızı sipariş edip keyfe devam edebiliyorsunuz, daha ne olsun.

Ek olarak şunu da söylemek istiyorum, emin olmamakla birlikte lahmacun dışında kebap ve börek yiyenleri de gördüm ama henüz deneme fırsatı bulamadım. Hesabı öderken gördüğüm doğal ürünlerin satıldığı bölümde değerlendirilebilir. Şüphem yok ki her ürünü ayrı lezzetlidir, deneyenler yorumlar bölümüne düşüncelerini paylaşır ise çok memnun oluruz.

Zenka Lahmacun Fiyat Değerlendirmesi

Fiyatlar normal lahmacuna göre biraz yüksek olabilir ama biz bunu ayda 1-2 kez yapılan bir keyif olarak gördüğümüzden hak ettiğini düşünüyoruz.

2 kişi toplam 5 lahmacun 1 ayran 1 şalgam ve yemek sonrası yenen 8 parça tatlıya yaklaşık 80-90 TL hesap ödüyoruz.

Bir sonraki paylaşımımız da görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.