Başol Steak House

Başol Steakhouse İzmit ‘te Hizmet Vermeye Başladı

Bu paylaşımımız da sizlere kısa süre önce Başiskele yolu üzerinde Subaru bayi yanında hizmet vermeye başlayan Başol Steakhouse ‘dan bahsedeceğiz. İlimizde steakhouse hizmeti veren iki firmaya (Yeşildağlar, Özsar(paylaşım yakında sizlerle) ) rakip olarak açılan Başol Steakhouse, gittikten sonra yaptığımız değerlendirmeler sonucunda çok güçlü bir rakip olmuş diyebiliriz. Hem hizmet hemde tasarım olarak gerçekten çok başarılı bir lezzet durağı. Şimdi detaylara geçelim,

Başol Steakhouse Nerede

Adres : Sanayi Mahallesi Ömer TÜRKÇAKAL BULVARI MEŞALE SOKAK NO :5, 41040 İzmit

Bilgi ve Rezervasyon için : 0531 081 4650 – 0262 333 01 41

Başol Steakhouse Hakkında

Başol Steakhouse 600 m2 alana kurulu 400 kişi kapasiteli ve 200 araçlık otoparkı dışında çocuk bahçesi, çocuk bakım odası, oyun bahçesi ve vip toplantı yemek odasıyla misafirlerine kaliteli bir hizmet sunmayı hedefleyen gerçekten nezih bir lezzet durağı. Öğrendiğimiz bilgilere göre burada sunulan etler Mehmet BAŞOL ‘un Sarımeşe ‘de bulunan çiftliğinden geliyor. Slogan olarak ise Başol Çiftliğinden Masanıza karşınıza çıkıyor.

Neyse kısa bir bilgilendirmeden sonra kendi kalemimizle yazmaya geri dönelim. Bizim çok gezip yemeyi sevdiğimizi bilen bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine gittik Başol ‘a. Otoparkı, park sıkıntısı yaşatmayacak derecede büyük, arabamızı park ediyor ve mekana doğru yürümeye başlıyoruz. Bu arada sağı solu keserken dikkatimizi çeken bir konu lezzet durağının açık alanının baya geniş olması. bu Başol ‘un yaz döneminde tercih edilmesi için fark yaratabilecek bir artısı.

Devam edelim, garsonların çok ilgili olduğunu ilk dakika itibariyle anlayabilirsiniz, insanı sıkmayan bir ilgi bu. Menüyü istiyor ve o arada hem mekanı hemde ne yiyebiliriz diye fiyatlarıyla incelemeye başlıyoruz. İç mekan çok güzel dizayn edilmiş daha iyi anlamanız için ise aşağıdaki fotoğrafı paylaşıyoruz.

başol steakhouse

Gelelim menüye, karnımız çok aç olduğu için bir porsiyon Kuzu Special, Lokum Special ve ortaya Patates Kızartması sipariş ediyoruz. Siparişimizi verdikten bir kaç dakika sonra masaya saf zeytinyağıyla birlikte sunulan yeşil,siyah zeytin ve küçük ekmekler geliyor.

başol et

Kısa bir süre sonra patates kızartmasının da gelmesiyle etlerin gelişinin yakın olduğunu hissediyoruz.

Bu arada Doruk bey etlerin kokusunu almış olmalı ki hareketlenmeye başladı 🙂 Kesfethayati ‘nin en küçük yeni üyesi olarak kendisinin bir fotoğrafını sizlerle paylaşalım dedik 🙂

doruk ege özbeyli

Ben ilk defa bir steakhouse ‘da kuzu tercihi yaptığım için tadına bakmadan önce çekimser olsam da bu durum yemeğin sonunda yerini tokluk ve mutluluğa bırakıyor 🙂

Kuzu Special içeriği sizin seçimize göre değişiyor, menüden istediğiniz eti ve adetini söylemeniz yeterli. Tercihim çalışanların tavsiyesi üzerine kuzu pirzola, kuzu karski ve kuzu külbastı oluyor. Lezzet testi sonucu ise gayet başarılı. Pirzolalar o kadar yumuşak ki ısırmanıza gerek bile kalmıyor kendisi dağılıyor, diğer ürünler içinde aynı şey geçerli.

başol et kasap

Lokum Special ise görselde gördüğünüz gibi bol tereyağıyla ekstra pişmiş şekilde sunuluyor ama dikkat edin etten çok ekmek yedirebilir 🙂 Ben tereyağına ekmek banmaktan kendi kuzularımı soğuttum. Lezzet testinden ise yine tam puan alıyor.

başol steakhouse izmit

Başol Steakhouse Fiyat Değerlendirmesi

Fiyatlar genel olarak diğer steakhouse ‘larla aynı seviyede. Biz special tercihi yaptığımız için fiyatlar biraz yüksek gelebilir fakat normal menülerde daha uygun hesaplar ödersiniz. Benim sonradan farkettiğim ve rahatsız olduğum tek konu fiş üzerinde içilmemiş 2 adet suyun tutara eklenmiş olmasıydı, bir daha ki gidişimde bu konuda biraz pürüz olacağımı söyleyebilirim, buna ihtiyacı olmayan bir mekan olduğu için olumsuzluk olarak görmüyorum.

Şimdi gelelim sizin için önemli olan cümleye, tüm yediklerimize ödediğimiz toplam tutar 110 TL.

Biz Başol Steakhouse ‘un lezzetlerinden ve hizmetinden çok memnun kaldık umarım kaliteyi bozmadan bu şekilde devam ederler, İzmit için gerçekten çok güzel bir lezzet durağı hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.