Bayramoğlu Döner Kavacık

İzmit çevresinde döner yiyebileceğiniz yerlerden bahsettiğimiz bu paylaşımımızdan sonra bize mail ile ulaşan bir okuyucumuzun tavsiyesi ve daha öncesinde bir çok tanıdığımız tarafından önerilen bir lezzet durağı olan Bayramoğlu Döner ‘den bahsedeceğiz bu yazımızda.

Bayramoğlu Döner Kavacık

Rüzgarlı Bahçe Mh., Cumhuriyet Cad. Seyfi Baba Sok. No:2, Kavacık  /  Telefon: (0216) 413 0045

Bayramoğlu Döner Hakkında

İlk olarak gittiğimizde yaşadığımız şaşkınlıktan biraz bahsetmek istiyoruz. Arabanızı park yerine bırakıyor ve içeri giriyorsunuz. Öğle saatlerinde gitmeyi düşünenler için söylüyorum, karşılacakları manzara bizimkinden farksız olacaktır. Döner yemek için sıra bekleyen onlarca insan, neredeyse mekanın dışında yollara taşmış. Daha öncesinde buna benzer bir görüntüyü Beşiktaş Karadeniz Pide ve Döner Salonunda görmüştüm. Neyse yaklaşık 15 dakikalık beklemenin ardından boşalan bir masaya yönlendiriliyor, oturuyor ve siparişimizi veriyoruz.

Buraya kadar gelmişken 1 porsiyon ile kalmak bizlere yakışmaz diyerek 1,5 porsiyondan 2 adet döner sipariş ediyor ve beklemeye başlıyoruz.

Tandırda Lavaş

Öncesinde masaya tandırda pişen sıcacık lavaşlarımız, patates kızartmamız, acı biber turşumuz ve salatalarımız geliyor.

Biz bu lezzetlerin tadına bakarken siparişlerimizin de gelmesiyle lezzet testimize geçiyoruz.

Gitmeden önce okuduğumuz yazılardan edindiğimiz bilgileri aktarmak istiyoruz. Bayramoğlu dönerin bu kadar lezzetli olmasının sırrı sıkıştırılmamış odun kömüründe pişip dana etine ekstra koyun etinin de olmasıymış. Odun kömüründen midir koyun etinden mi bilmiyoruz ama döneri yerken gerçekten keyif veren bir kıvamda. Uzun ince parçalar halinde servis edilen dönerin yağ oranı kıvamında ve yumuşacık.

Denemeyenlere tavsiye ediyor ve çalışanlarından arı gibi çalıştığı tezgahtan bir foto ile konumuzun sonuna geliyoruz 🙂

Bayramoğlu Döner Fiyat Değerlendirmesi

Şimdi gelelim bu güzel lezzetlerin karşılığına. 2 x 1,5 Porsiyon Döner ve 2 adet ayran için ödediğimiz toplam tutar 60 TL. Fiyatlar genel ortalama seviyesinde olup lezzetler zirveye yakın 😉

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.