Dharma Beach

Çeşme Dharma Beach Club

Merhabalar,

Bu paylaşımımız da sizlere Çeşme tatilimizde 4 gün boyunca gittiğimiz Altınkum plajında hizmet veren Çeşme Dharma Beach Club ‘i anlatacağız. Aslında buraya Altınkum plajını görme amaçlı 1 gün ayırmayı düşünüyorduk fakat Ilıca bölgesi ve Ilıca plajının rüzgarı, denizin dalgalı olması ve şemsiye, şezlong olmaması sebebiyle en önemlisi de Doruk Paşa ‘nın güneş altında haşlanmaması için hem dalgasız hemde daha rahat günümüzü geçirebileceğimiz Altınkum plajını tercih ettik. Tatil öncesinde aldığımız bir tavsiyeyi de dinleyerek, tuttuk Dharma Beach Club ‘ın yolunu.

çeşmenin en güzel plajları

2015 yılı yaz tatilimizde yine Altınkum plajında yer alan Fly-Inn Beach ‘i gitme fırsatımız olmuştu. Bölgenin en kaliteli plajı Fly-Inn olabilir fakat çocuklu aileler için Dharma kesinlikle daha rahat diye düşünüyoruz. Burada Dharma ve Fly-Inn karşılaştırması yapma gibi bir niyetimiz yok fakat dediğim gibi yanınızda sizinle birlikte tatil yapan küçük bir birey var ise Dharma hem fiyat açısından hemde rahatlık açısından daha uygun olacaktır.

Dharma Beach Ulaşım :

Tavsiye : Dharma beach ‘e Alaçatı ‘dan gideceklere tavsiyemiz Ilıca > Çeşme > Çiftlikköy > Altınkum yolunu izlemeleri. Bu yol kesinlikle navigasyonun götüreceği yoldan daha düzgün.

Altınkum Mah. Çavuşkuyu Mevkii
3 Nolu Plaj Çeşme/İzmir

Dharma Beach Hakkında

Tatile gitmeden önce yaptığımız plaj araştırmasında çok sayıda özel plaj ve halk plajı tavsiyesi gördük fakat bunların hepsini gezmeye tatilimiz yetmeyeceği için bu araştırmayı biraz daraltmamız gerekti. Bunun için sorgularımızı şu şekilde değiştirdik, Çeşme’de Denize Girilecek Yerler , Çeşme’nin en güzel plajları ve Türkiye’nin En Güzel Plajları sorgularını yaptık.

Bu sorgular sonunda Delikli koy , Ilıca Plajı , Çeşme Pırlanta Plajı ve Çeşme Altınkum Plajı sonuçlarına ulaştık.

Delikli Koy gerçekten mükemmel bir yer fakat şezlong ve şemsiye sorunumuz devam ettiği için kardeşim Vatanay ÖZBEYLİ ile birlikte 2 erkek günü birlik bir ziyaret yaptık 🙂

Delikli Koy, Altınkum gibi sırf kum değil yuvarlak taşlardan oluşan plajları var. Daha çok kampçıların tercih ettiği tam bir doğa harikası. Çok farklı ve doğal bir yer ayrıca su altı zenginliği açısından da tarif edilemez bir güzellikte. Giderseniz denizin üstünde göreceğiniz çok sayıda şnorkel ne demek istediğimi anlamanıza yardımcı olacaktır.

delikli koy çeşme

Ilıca Plajı, Çeşme ‘nin Ilıca bölgesinde bulunup Çeşme ‘nin en büyük plajıdır. Eğer Çeşme hava durumu size rüzgarsız bir gün sunarsa başka hiç bir halk plajına veya özel plaja gitmenize gerek kalmaz. Tek eksisi şezlong ve şemsiyelerin kaldırılması olsa da herkes kendi şemsiye ve plaj sandalyelerini getirerek bu sorunu ortadan kaldırıyor. Haftanın yarısı rüzgarlı ve dalgalı yarısı ise durgun ve masmavi bir deniz sizi bekliyor 🙂

ılıca plajı çeşme

Çeşme Pırlanta Plajı ‘da şansımıza Ilıca Plajı gibi rüzgar aldığı için burada denize girme girişiminde bulunamadık fakat normal zamanda Ilıca plajı kadar olmasa da keyifle denize girebileceğiniz bir plaj. Bu bölgede yine denize girebileceğiniz özel plajlar ve halk plajları mevcut. Daha detaylı bilgileri Çeşme Tatil Rehberi adlı paylaşımımız da yakında sizlerle paylaşacağız.

çeşme pırlanta plajı

Son olarak en güzel Çeşme plajlarının olduğu bölge olan Altınkum ‘a geçebiliriz. Bölgede çok sayıda ücretli plaj mevcut ve bu plajlar Çeşme’nin en güzel plajları olarak gösteriliyor. Bunun en önemli sebebi ise bölgenin rüzgar almayışı ve kumsalda ufak bir parça taşa bile denk gelmiyor olmanız. Anlayacağınız masmavi çarşaf gibi bir deniz ve sapsarı bir kum, tatil için insan daha ne isteyebilir 🙂

Çeşme Altınkum Plajı

Altınkum plajlarının bazırları ; Fly-Inn Beach, Dharma Beach, Fun Beach, Copacabana Beach, Montana Beach

çeşme özel plajlar

Bölgede sadece özel plaj tercih zorunluluğu yok, isterseniz kendi şemsiyenizi alıp Altınkum Halk Plajlarına da gidebilirsiniz.

Bölgede çok sayıda Halk Plajı da mevcut ama şöyle bir durum dikkatimizi çekti. Özel plajların sağı solu kapalı olduğu için rüzgarı kesiyor fakat biz ilk gün çevrede gezerken büyük bir kumsal bulduk, 30 dk kadar denize girdik. Sağı solu açık olduğu için insanlar kurdukları çadırlar uçmasın diye içlerine taş dolduruyordu. Halk plajlarının da mevsimsel günden güne değişen böyle bir handikabı olabiliyor. Sizin için aşağıda bir kaç Altınkum Halk Plajını işaretledim.

çeşme altınkum ücretsiz plajlar

Biz bu 3 noktayı gördük fakat bu bölgede ücretli ücretsiz plajların denizleri aynı güzellikte olduğu için, boşluğu bulduğunuz her yerden denize girebilirsiniz. Özellikle görselde en soldaki nokta Fun Beach ‘in sağ tarafında kalıyor ve 3 nokta arasındaki en büyük kumsal.

Yukarıda da belirttiğim gibi bizim bu sene tercihimiz Dharma Beach oldu. Çok memnun kaldığımızı söyleyebiliriz. Çalışanlar saygılı, hizmet hızlı ve genelde çocuklu aileler olduğu için nezih bir ortam oluşmuş. Denizi sığ olduğundan çocuğunuz denize yöneldiğinizde içiniz rahat oluyor. Bunun dışında kumu çok güzel ve çocuklara ayrı bir ilham veriyor ki etrafımızda saray gibi kumdan kaleler yapıldı 🙂 Menüyü sizler için detaylı inceledik, fiyatlar bölge ortalamasında, bölge ortalaması ise tavanda gibi. ( Pizza 50 TL, Makarna 40 TL, Hamburger 45 TL bir kaç örnek de alkollere verelim Bomonti Filtresiz 30 TL, Şarap Kadehleri 40 TL, Kokteyller 50 TL, Vodka Absolut Şişe 700 TL, 70 ‘lik Rakı 400 TL vb.. )

Son olarak şunu söylemeyi unutmayalım, plajın değil bölgenin en büyük handikabı suyunun soğukluğunun değişkenliği. Genel olarak soğuk bir deniz fakat özellikle 2. gün denize giremeyeceğimiz seviyedeydi. Suda ısınırız diye bekledik, baktık olmuyor çıkıp ısınmayı tercih ettik, ÇİVİ ÇİVVVİİİİİİİİİ…

Çeşme Dharma Beach Club Fiyatlar

Bölgedeki plajların giriş ücretleri genel olarak birbiriyle aynı. Bazıları vodafone kullananlara bazıları ise fırsat sitelerinden indirim veriyor, takip etmenizde fayda var ( firsat.me , firsat35.com, yakala.co , izmirburaya.com ). Bizim gittiğimiz Dharma Beach ‘in kişi başı giriş fiyatı 50 TL. Bunun içinde sadece şezlong ve şemsiye bulunuyor. Plajda denizin içine yerleştirilmiş localar ise ekstra ücret ile kiralanıyor bunun bedeli ise 350 TL. Locayı kiraladığınız da ekstra ikram oluyor mu bilmiyorum. Detaylar için işletme ile iletişime geçebilirsiniz. ( Telefon : 0542 622 08 21 )

Altınkum en güzel plajlar

Biz son 2 gün fırsat sitelerinden birinde bulduğumuz kuponlardan aldık ve giriş + kahvaltıyı 80 TL ‘ye getirdik. Normalde giriş ücreti 50 TL, kahvaltı tabağıda 50 TL.

Finalde sizlere Çeşme Dharma Beach Club ‘ın Drone ile çekilmiş bir videosunu izletmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.