Çeşme’de Kahvaltının En Güzel Adresi Yıldız Fırın Boyoz ve Kumru

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımızda sizlere 2019 yılı 21-27 temmuz arası yaptığımız Çeşme tatilimizde kahvaltılarımızı keyifli hale getiren ve bize göre Çeşme’de kahvaltının en güzel adresi olan, çok mütevazi ve bir o kadar da kaliteli olan Yıldız Fırın Boyoz ve Kumru kahvaltı salonunu anlatacağız.

Bazı günler alıp evde bazı günler ise yerinde tattığımız lezzetlerin hepsi hem çok lezzetli hemde midenizi yakmayacak şekilde en kaliteli şekilde hazırlanıyor.

Yıldız Fırın Boyoz ve Kumru Kahvaltı Salonu Nerede

Adres : Altınyunus, 3215. Sk. No:30, 35930 Ilıca/İzmir  İletişim : (0232) 723 36 54

Yıldız Fırın Boyoz ve Kumru Kahvaltı Salonu Hakkında

İzmir ‘e gelmişken kahvaltıda boyoz ve kumru ekmeği yemeden olur mu, kumru değil kumru ekmeği  :)Tatile gitmeden önce Ilıca bölgesinde kalacağımız için çevrede yaşayan tanıdıklarımızdan bazı tavsiyeler aldık. Bu sene otel yerine 2 aile villa kiralamayı tercih ettiğimiz için kahvaltıları evde yapıp öğle ve akşam yemekleri için dışarı çıkmaya karar verdik.

Çeşmede Kahvaltı Nerede Yapılır

Aldığımız tavsiye önceliği kahvaltı üzerine oldu çünkü her sabah evde yapacağımız kahvaltımızın keyifli ve lezzetli olması çok önemliydi.

Aynı lezzet durağını bir kaç kez duyduğumuz için ilk günün sabahında tuttuk Yıldız Fırın Boyoz Kumru Kahvaltı Salonu ‘nun yolunu. Ne kadar iyiydi diye soranlara cevabımı şu şekilde veriyim, son gün sabahı dahil olmak üzere her sabah tercih ettiğimiz bir lezzet durağı oldu burası.

çeşmede kahvaltı nerede yapılır

Aslında bakıldığında ufak tefek köşede kalmış bir yer gibi gelebilir ama tüm ürünleri gerçekten çok lezzetli ve emin olun midenizi hiç rahatsız etmeyecek kalitede hazırlanıyor. Boyoz, simit, kumru ekmeği, ıspanaklı ve kıymalı böreği, açmaları , poğaçaları hepsi birbirinden lezzetli.

Çeşme Boyoz Börek Kumru

Bu lezzet durağının en güzel kısmı fırının yanında bulunan diğer küçük işletme. Fırından kumru ekmeği, boyoz veya simit canınız ne isterse sipariş ediyorsunuz sonra yan işletmeden kahvaltı tabağınızı ve çayını da sipariş edip keyfini çıkarıyorsunuz. Ödemeyi ise toplam olarak fırına yapıyorsunuz.

Yan işletmeden aldığınız kahvaltı tabağındaki tüm ürünlerin hepsi birbirinden lezzetli ( domates, salatalık, zeytin, izmir tulumu ve yumurta ) isterseniz sahanda yumurta veya menemen gibi tercihlerde yapabiliyorsunuz.

Yıldız Fırın ‘ın deneme fırsatı bulamadığımız daha bir çok ürünü bulunuyor ve eminiz ki bu ürünlerin hepsi yeme fırsatı bulduğumuz ürünler gibi birbirinden lezzetlidir. Ayrıca sabah balık avı yaparken kahve ve çayın yanında yediğimiz acıbadem ve coco ‘yu da unutmamız mümkün değil.

ılıca kahvaltı fırın

Bölgede turizm kazığına kendini kaptırmamış bu küçük ve güzel işletme bizim favorilerimiz arasına girdi, eminiz ki sizlerde bir kere gittikten sonra bırakamayacaksınız.

İnşallah bu şekilde devam ederler ve sonraki Çeşme tatillerimizde de birbirinden lezzetli ürünlerini tatmaya devam ederiz.

Yıldız Fırın Boyoz ve Kumru Kahvaltı Salonu Fiyat Değerlendirmesi

Adet fiyatlarını tam olarak hatırlamıyoruz fakat sizlere son gün yaptığımız kahvaltının fiyatını söyleyeceğim, bu şekilde az çok tahminde bulunabilirsiniz.

Fırın bölümünden 4 adet boyoz, 2 adet poğaça ( lor peynirli ve kaşarlı ) 1 adet açma ve 1 adet simit

çeşmede kahvaltı yıldız fırın boyoz ve kumru

Diğer işletmeden ise ortaya 4 kişilik kahvaltı tabağı ( yeşil zeytin, siyah zeytin, domates, salatalık ve İzmir tulumu ) ilave olarak 3 adet yumurta ve 4 çay

Bunların hepsine toplamda 65 TL ödedik. Fiyatlar bölgeye gere baya uygun olup lezzetler ise bölgedeki şişirme fiyatların olduğu hemen hemen her işletmeden daha lezzetli.

Mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz bir lezzet durağı olan Yıldız Fırın için son cümlemiz,

Çeşme’de kahvaltı nerede yapılır ? Çeşmede Boyoz nerede yenir ? Sorularının bize göre ilk adresi Yıldız Fırın Boyoz Kumru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.