Gaziantepli Mehmet Usta Cerrahpaşa

Gaziantepli Mehmet Usta, Cerrahpaşa bölgesinde antep usulü lahmacun dendiğinde akla gelen ilk lezzet duraklarından biriymiş duyduğumuz kadarıyla. Bizde aldığımız tavsiyeler üzerine yolumuz düşmüşken uğrayıp, methedilen lahmacunu test etmek istedik. Şimdi sizlere Gaziantepli Mehmet Usta hakkında edindiğimiz bilgileri aktaracağız.

Gaziantepli Mehmet Usta Nerede

Lezzet durağı Kocamustafapaşa ‘da adli tıpın tam karşısında bulunuyor.
KOCAMUSTAFAPAŞA CADDESİ NO:142 / 1 CERRAHPAŞA

Gaziantepli Mehmet Usta Hakkında

Mekanın 1986 yılından beri hizmet verdiğini, 2003 yılında Türkiye çapında Gaziantep usulü lahmacun dendiğinde ilk akla gelen 20 isimden biri olduğu bilgisini ediniyoruz. Bu bilgileri bir kenara bırakıp içeri giriyor ve duyduklarımızı değil gördüklerimizi anlatmaya başlıyoruz.

gaziantepli-mehmet-usta-antep-lahmacun-cerrahpaşa-kesfethayatiİlk olarak arabayla gelmediğimiz için kendimizi şanslı hissettiğimizi söylemek istiyorum çünkü mekan çevresinde ciddi park sıkıntısı var. İçeri girdiğimizde ise salaş bir görüntü ile karşılaşıyoruz, zaten çok lüks bir yer umuduyla gitmediğimizide belirtmek isteriz 🙂 masalar temiz servisler eski usül metal tabaklarda yapılıyor.İlk dikkatimi çeken ise öğle saatlerinde orada olduğumuzdan içeride yemek yiyenlerin yarısından çoğu beyaz önlüklü ve dikkatlice bakıldığında hepsinin doktor olması.

 

Cerrahpaşa Hastanesi yakınlarında isim yapmış bir yer olduğu için doktorların büyük kısmı öğle yemeklerini yemek için buraya geliyormuş. Doktorların çoğunluğu tarafından tercih edilmesi mekana estra bir güven puanı ekliyor. Neyse şimdi geçelim lezzet değerlendirmesine, biz tavsiyelere uyup ilk olarak birer mercimek çorbası içip sonrasında ikişer tane lahmacun sipariş ettik. Çorba standart, lahmacunlar ise Antep usulü sarımsaklı ve maydonozlu. Görüntü olarak çok güzel olmakla birlikte lezzet olarak Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu ile kıyasladığımda zayıf kalsa da dışarıda yediğimiz çoğu lahmacundan daha başarılı. Özellikle lahmacun yemek için buraya gelir miyim sorusunu sorarsanız, lahmacun yemek için ilk gideceğim yer Öz Kilis olur derim 🙂

gaziantepli-mehmet-usta-antep-lahmacun-kesfethayati

Çevremize baktığımızda lahmacun dışında kuzu şiş ve adana kebap yiyenleri gördük. Biraz soruşturduktan sonra lahmacundan sonra en çok tercih edilen lezzetlerin kuzu şiş ve adana kebap olduğunu öğreniyoruz.

Fiyat olarak gayet uygun olan Gaziantepli Mehmet Usta ‘da lahmacun 5 TL, ayran 1,5-2 TL, künefe ise 8-10 TL arasında.

Bir sonraki lezzet durağı ziyaretimizde görüşmek üzere…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.