Gerçek Tarihi Bandırma İskender

Gerçek Tarihi Bandırma İskender, Feribot kaçırtan iskender

Merhabalar, bu yazımızda sizlere memleketimiz olan Bandırma ‘ya her gittiğimizde mutlaka uğradığımız bir lezzet durağını olan Gerçek Tarihi Bandırma İskender ‘i anlatacağız.

tarihi bandırma iskender dönercisi

1975 yılında hizmet vermeye başlayan bu lezzet durağı benim hayatımda yediğim en güzel İskender Döner adaylarından ve yolu düşenlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Gerçek Tarihi Bandırma İskender Ulaşım

Yaz aylarında müşterileri genellikle Yenikapı ‘dan hızlı feribot ile Körfez ‘i aşıp güneye inen yerli turistlerden oluşuyor. Bandırma İdo ‘ya yakın olmasıda ekstra avantaj sağlıyor.

Hacı Yusuf Mahallesi, Hükümet Cad. No:6/A, 10200 Bandırma/Balıkesir ,  Tel : 0266 718 74 43

Lezzet durağının tam sokağına google maps kameraları girmediği için size bir uyarıda bulunmam gerekiyor. Dönercinin sırasında iki farklı hizmet veren yer bulunuyor. Bunlardan yeşil tabelalı olan Gerçek Tarihi Bandırma İskendercisi bilginiz olsun. Zaten kalabalık olan dikkatinizi çekecektir.

Gerçek Tarihi Bandırma İskender

İlk olarak yıllar önce babamla Bandırma ‘dayken karnımın acıkması sonucu tanıştım bu lezzet durağıyla. O zamandan beri döner dendiğinde aklıma ilk gelen yer Gerçek Tarihi Bandırma İskender ‘dir. 3 yıldır eşimle beraber yaz veya bayram tatillerinde, büyükleri ziyaret için gittiğimizde kendimize ekstra zaman ayırıyor ve gidip mutlaka bu lezzeti tekrar tekrar tadıyoruz. Şöyle bir durumu da bilmenizde fayda var, oturmanız bir dert yemeniz ayrı bir dert olabiliyor. Ne demek istediğime yolunuz düştüğünde anlayacaksınız. Burası günün hemen hemen her saati kalabalık olan bir lezzet durağı ve servis sıraya göre olduğu için şansınız varsa oturur oturmaz gelir 🙂

bandırmada ne yenir

Ne kadar çok bekledik, bu nedir ya dediğimiz çok zaman oldu ama siparişimiz masaya geldiğinde bir çatal alıyoruz ya işte her şey o an değişiyor. Sıkıntılı hallerimiz yerini kıtlıktan çıkmış insanlara bırakıyor resmen 🙂 Eklemek isteriz, Bursa ‘da ve Karadeniz ‘in bir çok yerinde de döner yeme fırsatımız oldu fakat burayı bu kadar boşa övmüyoruz deneyin diye ısrar ediyoruz.

Lezzet durağında döner dışında köfte yeme şansınız da var ama ben hiç denemedim, onun için lezzeti hakkında bir şey diyemiyorum. Kendimi tutabilirsem bir sonraki gidişimde sizler için pideli köfteyi de test etmek istiyorum:)

pideli köfte bandırma

Gerçek Tarihi Bandırma İskender Fiyat Değerlendirmesi

Şimdi gelelim lezzet fiyat değerlendirmesine. Bana kalırsa çoğu yerde dünyanın parasını verip yediğimiz dönerlere göre fiyatı uygun. 1 porsiyon iskender yerseniz yaklaşık 30 tl civarında ödeme yapıyorsunuz. Biz genelde 4 kişi gittiğimiz için 3 adet 1 porsiyon 1 adet 1,5 porsiyon iskender ve 4 kolaya ortalama 150 TL civarında hesap ödüyoruz ve bu fiyat bu lezzete göre az bile diyebilirim.

yaprak iskender döner

Umarım yolunuz düşer ve ne demek istediğimizi gittiğinizde daha iyi anlarsınız.

02.12.2017 GÜNCELLEME ***

Haftasonu ailecek yaptığımız İzmir yolculuğumuzun dönüşünde dinlenmek için Bandırma ‘ya uğramaya karar verdik. Tabi Bandırma ‘ya gelip döner yemeden dönmek olur mu 🙂 Cumartesi günü akşamı için programımızı yaptık ve yine döner dendiğinde aklımıza gelen ilk adres olan Gerçek Tarihi Bandırma İskender ‘de bulduk kendimizi. Hemen siparişlerimizi verdik ve beklemeye başladık, yaklaşık 7-8 dakika sonra siparişlerimiz geldi ve yine o değişmeyen cümle. Hayatımızda yediğimiz en güzel döner 🙂 Yolu düşenlerin mutlaka uğramasını her fırsatta tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.