ıldırda balık nerede yenir

Ildır Ada Balık Fethi’nin Yeri, Barbun tane fiyatı 15,65 TL Yuh Artık

2019 yaz tatilimizde uçuk fiyatlarla hizmet veren Alaçatı balıkçıları dışında bir balık restoranı arayışımız sonucunda karşılaştık Ildır’da bulunan Ada Balık Fethi’nin Yeri ile. Tavsiyeler üzerine gittiğimiz Ada Balık Fethi’nin Yeri gecenin sonunda patlattığı bomba ile bir daha uğramayı düşünmediğimiz lezzet durakları arasında yerini aldı.( Cunda Bay Nihat Balık Restoranı gibi )Neyse gelelim detaylara,

Ada Balık Fethi’nin Yeri Nerede

Ada Balık Fethi’nin Yeri Hakkında

Aslında ilk bakışta gayet salaş, zamanın güzel geçeceği bir mekan olarak gözüktü bize Ada Balık Fethi’nin Yeri. Deniz kenarında gayet sakin bir işletme, sohbet ve balık keyfi için ideal. Masalar resmen denizin içine yerleştirilmiş hatta deniz hafif dalgalı olsa ayakkabılarınız direk ıslanır. Neyse gözümüze bir masa kestirdik ve oturduk, 5-10 dk etrafı inceledik ve bu sırada 2 konu dikkatimizi çekti.

Ada Balık Fethinin Yeri

1-Restoran ile masaların bulunduğu sahil arasında bulunan toprak yoldan geçen arabaların kaldırdığı toz masanıza iniyor bu can sıkıcı bir durum.

2-Etrafta başı boş dolaşan köpek sürüsü. Ben hayvanları sevdiğim için çok rahatsız olmadım ama masalara yakın gezdiklerinde insanların çok rahatsız olduğunu gözlemlediğimden buna da bir çözüm bulmaları gerektiğini düşünüyorum.

Bu 2 konudan sonra tekrar konumuza dönelim, mekana girdik mezeleri ve yiyeceğimiz balıkları seçtik. 4 kişi + Doruk olduğumuzdan 2 porsiyon kalamar tava, 2 porsiyon tereyağlı karides, ortaya 1 porsiyon midye dolma, deniz börülcesi ve biberli meze sipariş ettik. Balık olarak ben kardeşimle barbun, eşlerimiz ise büyük bir levreği fileto olarak paylaştılar içecek olarak 2 bira 2 kola istedik.

10 dakika geçmeden kalamar, karides, mezeler teker teker gelmeye başladı, hepside çok lezzetliydi. Mezelerin sonuna yaklaştığımızı hissettiğimizde yavaş yavaş balığımızın da gelmesi gerektiğini söyledik. Söylememizin üzerinden 30 dakika geçti tabi tekrar balıkların ne zaman geleceğini sorduk, bir aksilik olduğunu ve 5 dk sonra masamızda olacağı cevabını aldık. Bunun üzerinden 30 dakika daha geçtikten sonra mekandan ayrılma kararı aldığımız an balıklarımız geldi. Neyse dedik bir daha oturduk ve balıklarımızı yemeye başladık ama keyifler bir kere kaçtı ya hemen kalkma peşindeyiz. Balıklarımız bitti tam kalkalım dedik ikram olarak dondurmalı irmik getirdiler neyse dedik onuda yedik ve sıra hesabı ödemeye geldiğinde esas şoku burada yaşadık.

Kalamar, karides, midye falan fiyatlar normal beklediğimiz gibi fakat bizim toplamda yediğimiz 11 parça barbunun adet fiyatının 15,65 TL olduğunu görünce başımızdan aşağı kaynar sular döküldü. Fişi alıp işletmenin kasasında duran bayanın yanına gittik ve levreğin kilosunun 100 TL olduğu yerde barbunun kilosu nasıl 250 TL diye sorduğumuzda fiyatlar doğru gibi itici bir ses tonuyla cevap aldık. Üzerine pişkin pişkin gelen ikram olarak yolladığımız tatlıyı beğendiniz mi sorusuna cevap bile vermeden apar topar hesabı ödeyip mekanı terk ettik.

Bizim tavsiyelerimizi dikkate alanlara önerimiz, Ada Balık Fethi’nin Yeri değişiklik olsun diye denenebilir fakat öncesinde mutlaka balık seçerken fiyatlarını sorun çünkü bizim yaşadığımız şoku yaşamanızı istemeyiz 🙂 Biz mekandan kalktıktan sonra Ferdi Baba veya Fahri’nin Yeri ne gitmediğimize çok pişman olduk çünkü orada gelecek hesabın bundan farkı olmayacaktı, en azından Alaçatı’nın en kaliteli 2 mekanından birinde bu keyfi yaşamış olacaktık.

Ada Balık Fethi’nin Yeri Fiyat Değerlendirmesi

Yediklerimizi yukarıda belirtmiştik, bu siparişlerimizin karşılığında ödediğimiz tutar 604,50 TL. Bunun zaten yukarıda da isyan ettiğimiz gibi 172,50 TL ‘si 11 parça balığa verildi.

Sonrasında emin olamadığımızdan Dalyan bölgesindeki balıkçılardan 1-2 tanesini arayıp Barbun’un kg fiyatını sorduğumuzda aldığımız cevap 110-120 TL civarı olunca iyice isyan bayraklarını çektik.

Son ve özet olarak TAVSİYE ETMİYORUZ…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.