Meşhur Köfteci Mustafa

Islama Köfte Nerede Yenir ? Meşhur Köfteci Mustafa

Merhabalar,

Uzun zamandır aklımda olsa da görsel eksikliğinden dolayı paylaşamamıştım bu lezzet durağını. Ağustos ayının ilk haftasonu yine ne yesek diye düşünürken aklıma geldi Islama Köfte ve tabi ki Meşhur Köfteci Mustafa . Atladık arabamızda eşim, oğlum ve kardeşimle düştük Sakarya yollarına. İzmit merkezden yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonunda ulaştık bu meşhur lezzet durağına.

Islama Köfteci Mustafa

Meşhur Köfteci Mustafa Nerede

Adres : Sakarya Caddesi No:12  Adapazarı, Sakarya

Tel : 0 (264) 277 98 93  Çalışma Saatleri : Pazartesi – Pazar  07:00 – 21:00

Meşhur Köfteci Mustafa Hakkında

Ben bu lezzet durağına Sakarya ‘da yaşayan arkadaşımı ziyaret etmeye gittiğimde uğramıştım ilk olarak. Arkadaşımın Adapazarı ‘nda bu yenir diyerek çıkardığı yolda tatma fırsatı bulduğum Meşhur Köfteci Mustafa ‘yı beğenerek ayrılmıştım. Üzerinden seneler geçmesine rağmen hiç bir değişiklik göremedim, yine aynı mekan yine kapı önündeki sıra ve değişmeyen lezzet.

Sakarya Islama Köfte

Bazı internet sitelerinde eski lezzetin kalmadığıyla ilgili yazılar okusam da kendim bizzat test ettim ve hiç bir değişiklik olmadığını söyleyebilirim. Bana kalırsa Islama Köfte yemek isteyenlerin ilk durağı burası olmalıdır. Mekan Sakarya ‘nın tam merkezinde gayet dikkat çekici bir mimariye sahip. Aşağıda mekanın dışarıdan çekilmiş bir fotoğrafını görebilirsiniz.

Meşhur Köfteci Mustafa

Şimdi size birkaç ufak tavsiyede bulunmak istiyorum. Biz gittiğimizde şahsen benim karnım çok aç olduğundan 1,5 porsiyon ile açılışı yapma kararı alıyorum ve iyi ki böyle yapmışım diyede yedikten sonra kendi kendime söylendim. 1 porsiyon çok aç olanlar için doyurucu olmayacaktır bilginiz olsun. Ekstra sipariş vermek yerine bu keyfi bölmemek adına 1,5 porsiyon sipariş etmenizi öneriyorum. Islama köftenin yanında içecek olarak ayran sipariş edin ve ortaya da bir adet piyaz isteyin ve midenize bayram ettirin 🙂

Islama Köfte

Son olarak, ıslama köftemizi yedikten sonra hesabı ödüyoruz ve çalışanlardan kesfethayati için fotoğraf çekip çekemeyeceğimizi sorduğumuzda bizi ızgaranın yanına kadar çağırıp fotoğraflar çekmemize müsade eden ve özellikle de poz veren çalışanlara da buradan tekrardan teşekkür ediyoruz.

Islama Köfte Nerede Yenir

Meşhur Köfteci Mustafa Fiyat Değerlendirmesi

Islama Köfte Nasıl Yapılır

3 kişi gittiğimiz bu lezzet durağında toplam  2 adet 1,5 porsiyon  + 2 adet 1 porsiyon ıslama köfte yanında 1 adet piyaz ve 4 ayran sipariş ettik. Ödediğimiz toplam tutar 80 TL civarındaydı. Bana kalırsa bu fiyata bu lezzet gayet başarılı ve karın tokluğumuz ise hat safhadaydı.

Sonuç olarak denemeyenler ve denemek isteyenler, yolu Sakarya ‘dan geçenler ve aç olanların mutlaka bir kere bile olsa uğramasını istediğimiz bir lezzet durağı Meşhur Köfteci Mustafa .

Adapazarında Islama Köfte Nerede Yenir

Hele o ekmekleri o kadar lezzetli ki insanın yedikçe yiyesi geliyor 🙂

Meşhur Köfteci Mustafa Kesfethayati

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.