istanbulun-en-iyi-ocakbaşı

İstanbul ‘da Adana Kebap Nerede Yenir? Adana Ocakbaşı Kurtuluş

Adana Ocakbaşı paylaşımımız ile tekrardan merhabalar.

Bu paylaşımın içeriği 1978 yılında hizmete vermeye başlayan İstanbul ‘un en lezzetli kebapçılarından biri olan Adana Ocakbaşı hakkında olacak.

Ben bu lezzet durağını damak tadına bir hayli güvendiğim bir arkadaşımın tavsiyesiyle öğrendim. Şansıma hafta sonu da yolumun Şişli tarafına düşmesiyle Adana Ocakbaşı ‘nı deneme fırsatı buldum.

Adana Ocakbaşı Kurtuluş

Adana Ocakbaşı Nerede

Bölgede çok sayıda otopark mevcut ayrıca Osmanbey metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.

Adana Ocakbaşı Hakkında

Adana Ocakbaşı gerçekten tüm lezzetleriyle sizleri memnun edecek kalitede bir lezzet durağı.  2015 yılında yaptığım Adana yolculuğunda ÖzAsmaaltı Kebap ‘ta yediğim Adana Kebap ‘ın tadını hala unutabilmiş değilken bana tekrardan Adana ‘da hissi veren yer oldu Adana Ocakbaşı Kurtuluş.

İçeride ve dışarıda masaları bulunan bu lezzet durağı gayet temiz ve nezih bir yer, tek dezavantaj mekanın biraz küçük olması. Bundan dolayı gitmeden önce özellikle saat olarak 18:30 sonrasına rezervasyon yaptırmanızı öneriyorum. Bunun dışında internette yaptığım araştırmalarda İstanbul ‘da gidebileceğiniz en iyi 10 ocakbaşı arasında bulunan bu lezzet durağı kesinlikle karın doyurmak için gidilmesi gereken yerler arasında olmalıdır. Neyse yavaş yavaş lezzet değerlendirmemize geçelim,

istanbulun-en-iyi-ocakbaşı

Sizlere çok samimi bir şekilde söylemek isterim ki Adana ‘da yediğim kebaptan sonra denediğim en lezzetli kebapların başında geliyor Adana Ocakbaşı ‘nın Adanası. Bunun yanında daha fazla lezzeti test edebilmek için sipariş ettiğimiz çöp şiş ve ciğer ‘de tam anlamıyla mükemmeldi diyebiliriz.  O anda ellerinde olmadığından deneme fırsatı bulamadığımız kaburga ve uykuluk’ da bir sonraki ziyaretimizde mutlaka deneyeceğimiz lezzetler arasında.

adana-kebap-ciger-şiş-çöp-şiş

Adana Ocakbaşı ‘nın kendi internet sitesinde mekan hakkında güzel bir yazı bulunuyor. Bunu nereye gideceğinizi bilmenizi görmeniz için sizlerle paylaşmak istedim.

Özet olarak her yediğinizden keyif alabileceğiniz bir lezzet durağı olduğunu söyleyebiliriz. İstanbul ‘da oturup gitmeyenler varsa mutlaka bir gün karnını doyurmak için ziyaret etsin diyoruz.

Adana Ocakbaşı Fiyat Değerlendirmesi

İlk olarak her paylaşımım da bu cümleyi kuruyor olabilirim ama ben sizler için hep tavsiye üzerine gittiğim yerleri değerlendirdiğim için şu ana kadar 1-2 yer dışında lezzetsiz bir durağa denk gelmedim diyebilirim 🙂 3 kişi gittiğimiz Adana Ocakbaşında 3 porsiyon Adana kebap, 1 porsiyon Çöp Şiş, 1 porsiyon Ciğer Şiş  bunların yanında içecek olarak 3 adet ayrana toplamda 160 TL hesap ödedik.

İzmit’te bulunan benzer lezzet duraklarına göre kıyaslama yaptığımda fiyatların yakın olduğunu söyleyebiliriz. Ya bu lezzet durağının fiyatı uygun yada İzmit uçmuş 🙂

Adana’ ya gitmemiş olanlar için tavsiyemdir. Yiyeceğiniz Adana Kebabı Adana ‘ya kalite ve lezzet olarak en yakınlarından olacaktır.

Bir sonraki paylaşımlarımızda görüşmek üzere.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.