Karaköy Köşkeroğlu

Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır paylaşım yapamıyor olmanın verdiği rahatsızlık ile Ramazan Bayramının ikinci günü kardeşimin de tavsiyesiyle düştük Karaköy yollarına.

Köşkeroğlu Baklava Kebap

Buraya gitme fikri tamamen kardeşime ait olup, bizim tek derdimiz güzel bir katmer keyfi yapmaktı:) Zahmetli, yağmurlu, zor bir yolculuk olsa da buna tamamen değdi.

Köşkeroğlu Restaurant ve Baklava Nerede

Adres : Mumhane Cad. Kat Otoparkı Altı No:2/3 Karaköy /İstanbul  0212 245 35 14

Köşkeroğlu Restaurant ve Baklava Hakkında

İlk olarak gitmeden önce yaptığım araştırmalardan derlediğim bilgileri sizlerle paylaşıp lezzet değerlendirmesi bölümüne geçeceğim.

Karaköy Köşkeroğlu

Köşkeroğlu İstanbul ‘da 6 şubesi olan Karaköy bölgesinde bulunan kaliteli bir lezzet durağı. Lahmacun, Katmer, Çiğ Köfte, Döner, İçli Köfte ve Gelin Bohçası en çok tercih edilen lezzetleri arasında yer almaktadır.

Köşkeroğlu ‘nun diğer şubeleri :

  • Yeni Bosna (Restoran , Baklava) Adres : Basın Ekspres Yolu İstwest Meydanı 17 A1/14 Yenibosna/İstanbul  İletişim : 0212 397 22 12
  • Merter(Restoran , Baklava) Adres : Fatih Cad. Keresteciler Sitesi No:9/A Merter/ İstanbul   İletişim :  0212 553 95 96
  • Topçular(Baklava) Adres : Kışla Cad. Gündoğar Sanayi Sitesi 1 No:68/114 Topçular / İstanbul   İletişim :  0212 493 44 12
  • Havalimanı(Baklava) Adres : Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Market İçi Yeşilköy/İstanbul   İletişim :  0212 465 72 33
  • Karaköy Şubeleri

Ayrıca bu lezzet durağının internet üzerinden de satış yaptığını öğrendik.

Yukarıda da bahsettiğim üzere bizim bu lezzet durağına gitmemizdeki esas neden kardeşimin sürekli tavsiye ettiği katmeri denemekti. Ama buraya kadar gelmişken öncesinde yaptığım araştırmalar sonucunda bir çok kişi tarafından methedilen lahmacunu da hem izler hemde kendimiz için listemize eklemiştik. Beyran Çorbası, Antep usulü Lahmacun ve Urfa usulü Lahmacun ‘u test ettik. Bunun dışında mekan Türkiye ‘nin marka olarak en tanınmış baklavacılarından Karaköy Güllüoğlu ‘nun tam arkasında kalıyor. Arkası derken yanlış anlaşılmasın, binanın bir cephesinde Güllüoğlu diğer cephesinde ise Köşkeroğlu bulunuyor.

Köşkeroğlu Karaköy

Köşkeroğlu ‘na geldiğinizde iki farklı yer göreceksiniz. Bunlardan biri sadece tatlı yemek isteyenler için diğer taraf ise restoran kısmıdır.

Şimdi yavaş yavaş yediklerimizin lezzetlerini değerlendirmeye başlayalım.

Biz katmeri keyifli bir şekilde yiyebilmek için gün içerisinde kahvaltı dışında bir şey yemedik. Lezzet durağına gittiğimizde saat 20:00 civarı olduğu için açlığımızı biraz bastırsın diye Beyran Çorbası ve birer adet Lahmacun sipariş ettik.

Bu benim ilk Beyran denemem olduğu için değerlendirmeyi Gaziantep ‘e çok kez gidip bu lezzeti yerinde test eden kuzenime bıraktım. Kendisinin yorumu karabiber tadının çok baskın olduğu ve kıvamının fazla sulu olduğuydu. Kendisi çorbaya 10 üzerinden 4 puan verdi. Dediği gibi kıvamı biraz daha iyi ayarlanıp karabiber ‘i daha az olsaydı çok lezzetli bir hal alabilirdi.

Köşkeroğlu Beyran Çorbası

Aslında çorbadan ziyade ana yemek gibi, doyurucu. Biz normalde çorba ile açlığımızı bastırırız diye düşünsek de ekibin kalanının lahmacun yemesi bizi de tetikledi 🙂 Farklı lezzetleri deneyebilmek için 1 adet Antep usulü 1 adette Urfa usulü lahmacun sipariş ettik.

İstanbul ‘da bana lahmacun nerede yenir sorusunu sorana, imkanın varsa Develi yada Öz Kilis Kebap ve Lahmacun salonunu söylerim. Şimdi orada yediğim lahmacunları da göz önüne getirip bir değerlendirme yapmamız gerekirse, hamurun kalınlığı bir tık daha inceltilip malzeme daha bol şekilde yayılabilirse çok daha lezzetli olabilir. Sakın yanlış anlaşılmasın güzel olmadığını söylemiyorum, sadece lezzeti bir tık arttırıp insanların akılda en iyiler arasında kalabilmek için gördüğüm eksikliği dile getiriyorum.

Köşkeroğlu Lahmacun

Karaköy tarafında karnım acıkır canım lahmacun falan isterse mutlaka oturup Köşkeroğlu ‘na giderim bunu da söylemeden geçemem

Şimdi gelelim bu lezzet durağına esas gidiş nedenimiz olan Katmer ‘in lezzet değerlendirmesine.

Köşkeroğlu Katmer Hakkında

Köşkeroğlu Katmer

Bizi takip edenler İzmit ‘te ikamet ettiğimizi bilirler. Son zamanlarda Kandıra sapağı , Yahyakaptan çevresinde açılan künefe ve katmercileri görmemek mümkün değil. Neredeyse köşe başı bir künefeci. Ben bunlardan en eski ve ismi en çok bilinen de (Jumbo Künefe) yaklaşık 3-4 ay önce katmer lezzeti denemesi yapma fırsatı buldum.

Köşkeroğlu Katmer Uzun zamandır katmer yememiş olsam da o mükemmel lezzeti diğerlerinden ayırt edememek bana ait bir özellik değil. Önündeki kalabalığı ve tavsiyeleri dikkate alarak gidip deneme fırsatı bulduğum Jumbo lezzet durağının katmeri beklentilerimin altında kaldı. Burada bu mekanı kötülemiyorum sadece tam anlamıyla aradığım lezzeti bulamadım.

Şimdi başka bir yerde başka bir katmer heyecanı ile beklerken tatlılarımız masamıza geldi. Kuzenimin ekstra olarak istediği kesme dondurmalarda iyice insanı cezbeden türden. Dayanamayıp çatal bıçak giriştik tabaklara 🙂 Yaklaşık 10 dakika sonrasında herkesin yüzünde aynı ifade ve ağızdan çıkan ortak cümle, Bir daha canımız katmer istediğinde hiç düşünmeden, üşenmeden Karaköy Köşkeroğlu ‘nun yolunu tutacağız. Benim uzun zamandır aradığım lezzetin bizzat kendisiydi. Bundan iyi katmeri anca memleketinde bulabilirsiniz bunu da bilmenizi isterim. Bu tür lezzetleri bulduğunuzda fiyatına hiç bakmazsınız ya işte o durum burası için geçerli.

Her şey çok güzeldi yedik,içtik bir güzel karnımızı doyurduk. Peki hesap kısmına geldiğimizde bizi ne bekliyordu.

Karaköy Köşkeroğlu Menü ve Fiyat Değerlendirmesi

Biz 5 kişi gittiğimiz bu lezzet durağına toplamda 180 TL civarında hesap ödedik. Benim yukarıda da söylediğim gibi, eğer yediğim yemekten gerçek anlamda memnun isem hesabı fazla düşünmüyorum ama merak edenler için detayları aşağıda paylaşıyorum.

Beyran Çorbası : 20 TL/adet

Antep Lahmacun 15 TL/adet

Lahmacun 10 TL/adet

Katmer 35 TL/adet

Kesme Dondurma 4 TL/adet

Tekrar söylemek istiyorum, yemek kısmını geçin ama katmer yemek için 1 kere gidin derim 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.