KAVURET Kebap Ciğer Salonu

Kocaeli’de yaşayan birinin kebap konusunda ne kadar eksik olduğunu ancak burada yaşayan bilir.Kaliteli ciğer,kuzu,et şiş yiyebileceğiniz mekan sayısı bir elin parmak sayısını geçmezi bırakın yarısı bile değil.Sağda solda gezerken birçok kebapçı görebilirsiniz fakat söz konusu kebap olduğunda sizde benim gibi seçici iseniz Kocaeli’de gidebileceğiniz en güzel lezzet durakları Derince’de bulunan Kebapçı Mehmet Usta ve aşağıda sizlere anlatacağım KAVURET Kebap Ciğer Salonu ‘dur.

KAVURET-Kebap-Ciğer-Salonu-Ocakbasi-Kesfethayati

Ben sizlere bu yazımda Kebapçı Mehmet Usta‘ya rakip olabilecek kalite ve lezzette olan, yeni bir mekandan behsetmek istiyorum, adı KAVURET Kebap Ciğer Salonu. Kocaeli’de oturanlar ve Derince’ye gitmeye üşenenler(bizim gibi) Yahyakaptan yakınlarındaki bu lezzet durağı sizler için mükemmel bir adres olacak.

KAVURET Kebap Ciğer Salonu Nerede ve İletişim

Adres : Yeni Şehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 122/1D İZMİT
Telefon : 0262 311 17 18

KAVURET Kebap Ciğer Hakkında

Kavuret, Kars’tan şehrimize gelip Kebapçı Mehmet Usta’da yıllarca çalışan Ahmet ve Faruk kardeşlerin işlettiği bir mekan.Uzun süre Izmit’in en iyi kebapçısında tecrübe edindikten sonra kendi lezzet ve hünerlerini sergilemek için girmişler bu yola, iyi ki de böyle bir girişimde bulunmuşlar diyerek devam edelim.Belki mekanın önünden farkında olmadan çok kez geçmiş olabilirsiniz ama bir kere yolunuz düşsün sonrasında oradan geçip bir şeyler yemek için bahane üreteceksiniz emin olun.

KAVURET-Kebap-Ciğer-Salonu-Ciger-Sis-Kesfethayati

Mekanda kebapçı konseptine uygun olarak, ahşap masalar ve tabureler üzerinde çok başarılı ve hızlı bir hizmet sunuluyor.İsterseniz mekanın girişinde sol tarafta bulunan ocakbaşında da keyifle karnınızı doyurabilirsiniz.

Masanıza oturur oturmaz örtü yerine büyük kağıtlar serilip salata, acılı ezme, sumaklı soğan salatası, sürahiyle servis edilen güzel ayranı ve fena şekilde acı olan közlenmiş biberleri önünüze diziyorlar.

KAVURET-Kebap-Ciğer-Salonu-Ayran-Meze-Kesfethayati

Hemen hemen hepsinin tadına baktım ve memnun kaldım fakat acı seven biri olarak közlenmiş acı biberlerinin yeri bende ayrıdır.

KAVURET-Kebap-Ciğer-Salonu-Terbiyeli-Kuzu-Sis-KesfethayatiNe yiyeceğiniz konusunda her kebapçıda olduğu gibi farklı alternatifler sizi bekliyor fakat benim favorim Terbiyeli Kuzu Şiş, bu lezzetinde güzel olmasının getirdiği sıkıntı saat 14.30 gibi tükendiğinden geç saatlerde Adana kebap, Ciğer Şiş veya Tavuk şiş, kanat seçimlerinden birini yemek durumunda kalıyorsunuz.( bir kere bile olsa erken gidip terbiyeli kuzu şişi deneyin isterim)
Ama merak etmeyin, Adana kebap ve Ciğer şiş ‘de sizleri mest edecek lezzette. Biz genelde ortaya 1 porsiyon Ciğer Şiş isteyip 2 tanede Adana Kebapla karnımızı doyurmayı tercih ediyoruz.

KAVURET-Kebap-Ciğer-Salonu-Adana-Kebap-KesfethayatiAdana kebabı gerçekten Izmit’te yiyebileceğiniz en güzel iki kebap arasında olmakla ciğer içinde aynı şey geçerli. Ben hiç denemediğim için yorum yapmak istemiyorum fakat giden arkadaşlarımın söylediği, tatlı olarak künefe’nin tercih edilebileceği ve lezzet olarak da fena olmadığı yönünde.

Sonuç olarak Kocaeli bölgesinde oturup kebap yemek isteyenlerin tercih edebileceği mekanların arasına girecek kalite ve lezzete sahip olan KAVURET Kebap Ciğer Salonu’nun müdavimleri gün geçtikçe artıyor, gittiğinizde oturacak yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz.

Fiyat Değerlendirmesi

Konuda ismi geçen 2 mekanında fiyatları birbirine çok yakın. Yazımda da bahsettiğim gibi ortaya 1 porsiyon Ciğer Şiş , 2 porsiyon Adana ve ayran istediğimizde hesap ortalama 50-60 tl civarında geliyor bilginize.

  • Bu arada yazımın içerisinde ismi geçen lezzet durağı Kebapçı Mehmet Usta konulu paylaşımımız çok yakında sizlerle olacaktır, Afiyet Olsun.

 

3 Comments

    • Senin tavsiyenle keşfettiğimiz bir lezzet durağı burası Volkan 🙂 Esas biz sana teşekkür ediyoruz 😉 Bu arada Terbiyeli Kuzu Şiş kaç gibi tükeniyor sen daha iyi bilirsin ve ekstra önereceğin lezzetleri nelerdir 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.