izmitin en iyi balıkçısı

İzmitte Balık Nerede Yenir – Kartepe Balık Restaurant

Merhabalar, bu yazımızda sizlere izmitte balık nerede yenir sorusunun cevabını güzel ve kaliteli bir lezzet durağı olan Kartepe Balık Restaurant ile vermeye çalışacağız.

Malum yaşadığımız bölgede tutulan balıklar hakkında çıkmayan haber kalmadı, Körfez’in tüm pisliği balıklara geçiyor, balıklar bir sürü kimsayal taşıyor vs.  gibi bir sürü haber. Bu durumda insan haklı Körfez ‘de tutulan balıkları mümkün oldukça yememeye çalışıyor. Ekleyelim bu durum göç balıkları için geçersiz

izmitte balık nerede yenir

Önceki yazılarımızı okuyanlar bizim deniz ürünlerine olan düşkünlüğümüzü bilir, bu durumda Körfez’den ziyade Karadeniz ‘de tutulan balıkların satıldığı ve yapıldığı balıkçıların araştırmasına koyulduk. Tanıdıklarımızın da tavsiyesiyle izmitte balık yenecek bir kaç tavsiye aldık. Bunlardan evimize en yakın olan Kartepe Balık Restaurant‘ı ilk durak olarak ziyaret ettik.

Gider gitmez referansımızı iletip ayak üstü kısa bir sohbet yaptık. Sohbetimiz  sonunda sunulan tüm balıkların Kandıra’dan geldiğini ve işletmede en çok dikkat edilen konunun müşteri memnuniyeti olduğunu öğrendik. Müşteri memnuniyetinin bu tür işletmelerde sağlanabilmesi için en önemli şey ürünlerin tazeliğidir  tabiki de diyerek tüm balıklarımızı günlük olarak Karadeniz bölgesinden tedarik ettiklerini öğreniyoruz. Zaten bir kaç yerel kaynakta izmitte balık nerede yenir sorusuna cevap olarak verilen lezzet durakları arasında Kartepe Balık Restaurant ismine denk gelmiştik.

Kartepe Balık Restaurant’a Nasıl Gidilir

Kartepe Balık Restaurant Hakkında

Şimdi gelelim bu lezzet durağının mahsullerini denemeye. Biz ay içerisinde en az 6 kez balık yemeye çalışıyoruz. Bunun yarısı balık alıp evde yemekse diğer yarısı işletmede oturup direk keyif yapmaktan oluşuyor.

kartepe balık restaurant

Lezzet durağına geldiğimizde önünde kendine ait yaklaşık 6-7 arabalık bir park yeri olduğunu gördük. Bu park yeri hafta sonu ciddi anlamda yetersiz kalsa da yan sokak park için çok müsait olduğundan park sorunu yaşamayacağınızı bilmenizi isteriz.

Arabamızı park ettikten sonra güzel bir Hoş geldiniz alıyor ve balık tezgahına doğru ilerliyoruz. Balık tezgahı düzenli ve temiz, sıcak yaz günleri için açık alanda bulunuyor. İçerisi ise gerçekten çok güzel. Nezih, sakin bir ortam keyif almamak elde değil.

izmit balıkçı

Çalışanlar da aynı şekilde gayet nazik ve servis olması gerektiği gibi hızlı, genel olarak hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadık diyebiliriz.

Biz sizler için önden kalamar ve karides sipariş ettik, ortaya ikram olarak roka ve soğan geliyor, balık olarak 2 porsiyon istavrit ve 1 adet kola ile siparişimizi tamamlayıp beklemeye başladık.

izmit kalamar karides

Kısa bir süre sonra kalamar ve karides geldi. Görüntüden Ege bölgesinde olduğu gibi direk denizden tutulup önümüze gelmediğini anlayabilirsiniz ama pişirme işinde çok başarılı olduklarından bunu bir olumsuzluk olarak görmüyoruz. Gayet lezzetli çıtır, çıtır bir kalamar ve yanında tam kıvamında olan tarator sosunu keyifle mideye indiriyoruz. Karides ise yine aynı şekilde ama oda gayet güzel ve lezzetli, bol tereyağlı, sarımsak ve pul biber ile güvece koyulmuş tam ayarında pişirilmiş. Kalamar ve karides testi geçti.

Roka ve soğanı değerlendirmek yerine size bir şey söylemek istiyorum, normalde roka ve soğanı yaktığı için sevmeyen eşim burada ekstra bile istediği oluyor 🙂

izmitte balık nereden alınır

Son olarak geldik balığa, balıklar güzel temizlenmiş ve kızartılmış. Zaten balık esas işleri olduğu için yapacak fazla bir değerlendirme bulamadım, genel olarak memnuniyet seviyesi gayet yüksek ve evimize yakın olması da bizim için artı puan.

Son derece nezih ve kaliteli bir lezzet durağı olan Kartepe Balık, Kocaeli’de yaşayanlar için güzel bir değişiklik olabilir.

Kartepe Balık Restaurant Fiyat Değerlendirmesi

Şimdi gelelim fiyatlar kısmına 🙂 Tüm bu yediklerimize ödediğimiz tutar 108 TL. Yaz tatillerinde gittiğimiz lezzet duraklarına göre değerlendirme yaparsanız bedava ama bölge ortalamasının bir tık üstünde olabilir.

Ufak farklar için keyfimizi bozmuyoruz tabi ki de , Kartepe Balık Restaurant ‘ı tavsiye ediyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.