Közde Kahve Keyfinin İzmit’teki Adresi ALTIN CEZVE

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 3-4 senedir Türk Kahvesi içmek istediğimizde ilk ve tek durağımız olur Mehmet kardeşimizin mekanı. Nerede olursa olsun buluruz kendisini ve hoş sohbetiyle beraber yaparız kahve keyfimizi. Bir süredir kendisiyle görüşemiyor olsak da geçen hafta sonu bir alo kadar uzağımızda olduğunu öğrendik. İzmit’te yaşayanlar Ekopark ‘ı bilir, bilmeyenler için iletişim bilgilerini aşağıda paylaşacağız.

Nezih ve huzurlu bir ortamda kahvesini yapmaya devam ettiğini öğrendik. Direk atladık arabaya, hem sohbet hem bir kahve keyfi diyerek gittik yanına.

Şimdi size bir paragraf ile Ekopark ‘ı anlatayım.

Ekopark, İzmit’te yaşayanların rahatça ulaşabileceği Kuruçeşme ile Çenesuyu arasında kalan bölgededir. Daha net anlaşılması için Buz Sporları Salonunun orada tepede kalan caminin arka tarafı diyebiliriz. Eskiden akşamları girmeye çekineceğiniz bir yerdi fakat yeniden düzenlendikten sonra nefes alınacak bir yer olmuş. Yaklaşık 40 dönümlük alana kurulan Ekopark ‘ da kullanılan tüm malzemeler geri dönüşüm malzemeleri olup, kendi enerjisini üretme teknolojisine sahip. Çocuk oyun alanları, fitness ve yürüyüş alanları, piknik alanları, çocukların ilgisini çekecek hayvan kulübeleri, ekolojik gölet ve ağaç evler yer alıyor. Yani özet olarak hafta sonu ailenizle gidip rahat rahat zaman geçirebileceğiniz güzel bir yer öğrendik bu vesileyle.

Şimdi geçelim Ekopark içerisinde yer alan Altın Cezve ‘ye

Altın Cezve Nerede

Sirintepe Mah (Kazim Karabekir Caddesi) İzmit/KOCAELİ

Altın Cezve Hakkında

Altın Cezve, Ekopark ‘a giriş yaptıktan sonra sağ tarafta kalıyor. İsmine bakıp sadece kahve içilecek bir yer gibi düşünmeyin. Sabah ağaçların altında yemyeşil bir ortamda kahvaltınızı yapabilir, öğlen gidip bir şeyler atıştırabilir ya da çayınızı içerken tatlınızı yiyebilirsiniz. Bunlar dışında nargile sevenler içinde çok güzel tütünler mevcut olduğunu duydum fakat henüz deneme fırsatım olmadı. Denedikten sonra yazıyı güncelleyeceğim.

Ama buranın bana göre en can alıcı özelliği Közde Türk Kahvesi, bu cümleyi dikkate alın derim 🙂

Sonuç olarak Ekopark haftasonu ailenizde huzurlu bir ortamda zaman geçirebilmek için uygun bir park olmuş.İster piknik, ister spor isterseniz de Altın Cezve ‘de kahve keyfinizi yapabilirsiniz.

Altın Cezve Fiyat Değerlendirmesi

Fiyatlar ise dışarıda herhangi bir cafe de içeceğiniz kahveden daha uygun. Herhangi bir cafe de makinede yapılmış Türk kahvesi 10 TL iken burada hayatınız boyunca içebileceğiniz en güzel kahvelerden birine 7 TL veriyorsunuz. Abartıyorum sanabilirsiniz fakat denedikten sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Kapanışı yaparken tekrar tekrar söylemek istediğim şey, İzmit ‘te yaşayanların mutlaka 1 kez bile olsa gitmeleri. Emin olun ki gittikten sonra hep aklınızın köşesin de kalacak bir yer.

Yeni lezzet duraklarında görüşürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.