lal girit mutfağı cunda

Lal Girit Mutfağı

Ayvalık Tatilimizin en güzel ve keyifli lezzet duraklarından biri olan Lal Girit Mutfağı yazımızla sizlerleyiz.

Lal Girit Mutfağı, hemen hemen her sene Ayvalık tatili yapan bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine eklendi gidilecekler listemize. Burada işletmeci Emine hanımın ellerinden Girit mutfağının hemen hemen tüm lezzetlerini tatma fırsatı bulabilirsiniz.

lal-girit-mutfağı-cunda-kesfethayati

Lal Girit Mutfağı Nerede

Namık Kemal Mahallesi, Ayvalık Cad. No:20 Cunda/Ayvalık/Balıkesir

Rezervasyon için telefon numarası 0266 327 28 34

Lal Girit Mutfağı Hakkında

Lal Girit Mutfağı sizlere Girit mutfağının güzel lezzetlerini tatma imkanı veren güzel bir lezzet durağı. İşletmeci Emine hanımın güler yüzü ve lezzetler birleşince ortaya çıkan sonuç gerçekten görülmeye değer. Biz programımız da yer alan ve Cunda adasında bulunan lezzet duraklarından Uno Pizza ‘ya ( paylaşım yakında sizlerle ) giderken yakın olmasından dolayı uğrayıp bir sonraki günün akşamına rezervasyonumuzu yaptırdık. Rezervasyonumuzu yaptırdıktan sonra sakinliği fırsat bilip hem mekanı inceledik hemde Emine hanımla biraz sohbet etme fırsatı bulduk.

lal girit mutfağı mezeler

İlk olarak sizi mekan konusunda biraz bilgilendirelim. Öğle saatlerinde gittiğimiz için mezelerin hazırlanma sürecine şahit olduk. İçeride herkes akşama yetişebilmek için arı misali çalışıyor. İç mekan biraz ufak olabilir fakat bu misafirleri etkilemiyor çünkü herkes sokakta kurulan masalarda oturmayı tercih ediyor.Daha net anlaşılabilmesi için mekanın iç ve dış görsellerini aşağıda paylaşıyoruz.

lal girit mutfağı cunda

Emine hanım ile yaptığımız sohbetin özetinde ise kendisinin 10 numara bir işletmeci olduğunu, güler yüzü ile insanları kendine çektiğini ve son olarak hazırladığı lezzetlerin hepsinin birbirinden lezzetli olduğunu söyleyebiliriz.

lal-girit-mutfağı-tüm-mezeler-cunda-kesfethayati

Neyse şimdi lezzet değerlendirme bölümüne yavaş yavaş giriş yapabiliriz. Biz gitmeden önce yaptığımız araştırmalarda Kekikli Karides, Kabak Çiçeği Dolması ve Kuzu İncik ‘in mutlaka denenmesi gerektiğini okuduk bunlara ek olarak Emine hanımın tavsiyesi üzerine Girit Lokumu ve Otlu Beyaz Peynir ‘ide listeye ekledik, göz zevkimize göre de Semizotu Salatası ve Yengeç Bacağı seçimini yapıp siparişlerimizi verdik.

Enginar Dolma : Çok hafif ve lezzetli bir meze. Midenizi hiç rahatsız etmiyor, pirinçleri tane tane ve yumuşacık. Bir daha gitsek yine sipariş edeceğimiz lezzetlerden.

enginar dolması semizotu salatası

Semizotu Salatası : Semizotu salatasını domatesli ve nar ekşili hiç denememiştik. Burada sebzelerin tazeliği ve kullanılan nar ekşisinin kalitesi lezzeti belirleyen unsurlar. Biz çok beğenerek yedik ama semizotu sevmeyenler için farklı salata çeşitleri mevcut.

Girit Lokumu : Patlıcan ve cevizin mükemmel buluşması. 1 porsiyon sipariş edip tadına bakmanızı öneririz. Ağızda güzel tat bırakan başarılı bir lezzet. Farklı tatlar arayanlara tavsiye edilir.

girit lokumu otlu peynir

Otlu Peynir : Van ‘da yediğimiz otlu peynirlere yakın, zeytinyağı eşliğinde güzel bir meze olmuş. Şiddetle tavsiye etmiyoruz ama denenebilir.

Kekikli Karides : Ekmek bana bana yediğimiz çok sevdiğimiz bir deniz ürünü. Gayet başarılı tavsiye edilir.

kekikli karides yengeç bacağı

Yengeç Bacağı : İlk defa yengeç bacağı yemeyi denedik, bir daha denemeyi düşünmüyoruz 🙂

Kekikli Kuzu : Yumuşacık kuzu etine kekik ve sos o kadar yakışmış ki denemenizi tavsiye ediyoruz. Mezelerle karın doyar mı diye düşünenler için son noktayı Kekikli kuzu ile koyun deriz. Bakın karnınız nasıl doyuyor 🙂

kekikli kuzu

Fiyat Değerlendirmesi

Bir gün önce akşam yemeği için gidip pişman olarak ayrıldığımız Bay Nihat ‘tan sonra burası tam bir lezzet durağı.

Lezzet, ortam, servis kalitesi ve güler yüzün hepsinin bir arada olduğu Lal Girit Mutfağı ‘nda yediğimiz bu güzel lezzetlere toplamda 176 TL ödedik. Yaz tatillerimiz de aynı konseptte değerlendirme fırsatı bulduğumuz işletmelere baktığımızda bu fiyat ortalama diyebiliriz. En azından lezzet, servis ve ilgi yönünden çok kaliteli bir yer ve aldığı paranın hakkını veriyor. Bundan dolayı Lal Girit Mutfağı ‘nı sizlere tavsiye ediyoruz. Cunda adasına yolunuz düşerse gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.