Marmaris Tatil Rehberi

Yine bir tatil paylaşımları serisiyle Marmaris Tatil Rehberi adlı yazımızla sizlerleyiz. Biliyorsunuz 2015 yılında yaptığımız Çeşme tatilimizden sonra kesfethayati.com üzerinden sizler için çok sayıda paylaşım yayınlamıştık. Tatilimizin mükemmel geçmesi bizi 2016 tatilinde yer seçme konusunda baya kararsız bıraktı. Seçeceğimiz yer havası,denizi ve gezilecek yerleriyle en az Çeşme kadar güzel olmalıydı. Akdeniz, Marmara ve Ege bölgesinde bir çok yer hakkında araştırma yaptıktan sonra bu sene de Ege ‘nin incilerinden Marmaris ‘e gitmeye karar verdik.

Marmaris Tatil

Marmaris ‘i seçme sebebimiz denizi, doğası ve gezecek yer sayısının çok olmasıydı. Tatil boyunca gezeceğimiz yerlerin bir listesini hazırladıktan sonra 21 Ağustos gecesi saat 02:00 ‘de 22-28 Ağustos tarihleri arasında konaklayacağımız otele ulaşmak için yola çıktık.

Marmaris Tatili Yolculuğu

Yola çıkmadan önce hangi rotayı tercih edeceğimiz konusunda da baya bir araştırma yapıyor ve Kocaeli – Bursa – Balıkesir – Manisa – İzmir – Aydın duraklı yol haritamızı belirliyoruz. Yaklaşık 730 km’lik bir yolculuk sonunda otele varacaktık. Kaç saat sürdü diye merak edenlere, durmaksızın ortalama 100 km ile giderek bu yolu sekiz buçuk saat civarında alabilirsiniz fakat biz bol molalı, uyku aralı bir yolculuk yaptığımızdan yaklaşık 11 saat direksiyon salladık diyebiliriz.

Kocaeli – Marmaris arasındaki Lezzet Durakları

Dile kolay 730 km, karnınızın acıkmaması anormal olur diye düşünüyor ve bu başlık altında sizlere yol boyunca tercih edebileceğiniz Lezzet Duraklarından bahsetmek istiyoruz.

Köfteci Yusuf Orhangazi :

Yolculuklarımız da dikkatimizi çeken şey, Köfteci Yusuf ‘un hemen hemen her şubesinin günün her saatinde tıka basa dolu olmasıdır. Bundan yola çıkarak Kocaeli şubesine gidiyor ve herkes tarafından tavsiye edilen köftesinin tadına bakmak için siparişimizi veriyoruz. Şunu söyleyebiliriz, köftesi bizi fazla memnun etmedi fakat neden bu kadar kalabalık olduğunu az çok anlamış gibiyiz. Bu fiyata bu karın tokluğu bunun ilk sebebi olmalı 🙂 Alternatif olması ve bu kadar insan tarafından tercih edilmesinden dolayı karnı acıkanlar için tavsiye edilecek lezzet duraklarından biri olabilir Köfteci Yusuf 😉

Kebapçı İskender Bursa :

Kebapçı İskender Bursa

Bursa ‘nın merkezinde Teyyare Kültür Merkezi yanında bulunan bu lezzet durağı iskender kebap ‘ın ilk adresi. Bursa’dan geçerken karnı acıkanların tercih edebileceği lezzet durağının 2 handikabı bulunuyor. Mekanın kapanış saatinin erken olması, park sorunu ve Bursa merkezdeki trafik yoğunluğu. İlla yemek isteyenler aşağıdaki iletişim bilgilerinden mekanla görüşüp gerekli bilgileri edinebilir. ( şiddetle tavsiye edilir. )

Kebapçı İskender Bursa İletişim0224 221 10 76

Yasa Dinlenme Tesisleri Susurluk :

Yasa Dinlenme Tesisleri Susurluk

Özellikle benim için olmazsa olmazlardan birine geldi sıra. Bursa’daki lezzet duraklarından sonra Bandırma – Balıkesir sapağını geçiyor ve Susurluk ‘a gelir gelmez gözümüz Yasa Dinlenme Tesislerini arıyor. Belkide küçüklükten beri uğramanın vermiş olduğu alışkanlık fakat ne olursa olsun açlığınızı bastırmak için Susurluk’un meşhur tostunu ve ayranını mutlaka denemelisiniz. Yasa Dinlenme Tesislerinde sadece tost değil Çiğbörek, Izgara çeşitleri ve Pide ‘de yiyebilirsiniz.

CerenTur Dinlenme Tesisleri Manisa :

CerenTur

Dönüş yolunda Manisa ‘dan geçerken tesadüfen uğradığımız fakat şiddetle tavsiye edeceğimiz lezzet duraklarından biri olan Cerentur Dinlenme Tesislerinde annenizin hazırladığı lezzetleri tadıyor gibi hissedeceksiniz. Muhteşem çorbaları,yemekleri, kıymalı-patatesli börek çeşitleri, poğaçalar ve her daim taze çayıyla yolculuğunuzun daha keyifli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Biz İzmir’e geldiğimizde karnımızı tıka basa doyurduğumuz için buradan sonra yemek molası vermedik. Fakat bu illerde karnını doyurmak isteyenler için önceden yaptığımız araştırmalarda İzmir ‘de Kumrucu Şevki , Aydın ‘da ise Hacıoğulları Kebapçısı nın tercih edilebileceği bilgisine ulaştık.

Yukarıdaki lezzet duraklarının bazılarından önümüzdeki paylaşımlarımız da detaylı olarak bahsedeceğiz.

Marmaris Otel Tercihleri :

Biz konaklamak için Siteler – İçmeler bölgesini araştırdık ve Ideal Prime Beach adlı oteli tercih ettik. Gitmeyi düşünenler için gezerken dikkatimizi çeken bir kaç otel ismini daha paylaşmak istiyoruz. (Ayrıca konakladığımız oteli detaylı şekilde farklı bir başlık altında sizlerle paylaşacağız.)

D Hotel Maris : Marmaris’in en güzel ve en pahalı otellerinden biri olarak dikkat çekiyor.

Bölge : Hisarönü , Konsept : Yarım pansiyon , Plaj : Kendine ait , *****

D Hotel Maris

Golden Key Hisarönü : Fiyat olarak D Hotel den sonra gelir fakat Marmaris ‘in güzel otellerinden.

Bölge : Hisarönü , Konsept : Yarım pansiyon , Plaj : Kendine ait, *****

Golden Key Hisarönü

D Resort Grand Azur : Bölgenin kaliteli otellerinden biri olup fiyat aralığı Golden Key Hisarönü ‘ye denk.

Bölge : Siteler , Konsept : Yarım pansiyon , Plaj : Kendine ait, *****

D Resort Grand Azur

Grand Yazıcı Club Turban : İçmeler bölgesinde konaklayabileceğiniz ortalama fiyatlarda güzel bir otel.

Bölge : İçmeler , Konsept : Ultra her şey dahil , Plaj : Kendine ait, *****

Grand Yazıcı Club Turban

Grand Yazıcı Club Marmaris Palace : Yine İçmeler bölgesinde tercih edebileceğiniz ortalama fiyatlarda güzel bir otel.

Bölge : İçmeler , Konsept : Her şey dahil , Plaj : Kendine ait, *****

Grand Yazıcı Club Marmaris Palace

Sentido Orka Lotus Beach : İçmeler bölgesinin güzel otellerinden biri daha.

Bölge : Siteler , Konsept : Ultra her şey dahil  , Plaj : Kendine ait, *****

Sentido Orka Lotus

Turunç Otel : Turunç bölgesinde direk gözünüze çarpacak, bölgenin en büyük oteli.

Bölge : Turunç , Konsept : Her şey dahil , Plaj : Kendine ait, *****

Turunç Otel

Marmaris Resort Otel : Hisarönü ‘nün tercih edilecek güzel otellerinden biride Marmaris Resort Otel.

Bölge : Hisarönü , Konsept : Her şey dahil , Plaj : Kendine ait, *****

Marmaris Resort Otel

Ideal Prime Beach Otel : Marmaris tatilimizi geçirdiğimiz, ortalama fiyatlardaki güzel bir otel.

Ideal Prime Beach

Bölge : Siteler , Konsept : Ultra her şey dahil , Plaj : Kendine ait, *****

Marmaris’te Nerelere Gidilir, Marmaris’in En Güzel Yerleri

İçmeler :

Marmaris İçmeler

Marmaris Merkeze uzaklığı 10 km olup 5 yıldızlı otellerin büyük çoğunluğunun bulunduğu bölgedir. İçmeler üstteki resimde de gördüğünüz gibi çam ormanlarının arasında çok güzel bir yerdir. Aslında Marmaris ‘in her bölgesi cennet gibidir. Bu bölgede kaldığınız günlerde ciğerleriniz gerçek anlamda oksijene doyar. İçmeler, Merkeze olan yakınlığı ve 5 yıldızlı otellerin fazla olması sebebiyle Marmaris Merkez kadar olmasa da bir hayli kalabalık. Bölge su sporları yapmak isteyenler için Marmaris’te ilk tercih edilecek yerlerin başında gelir.

Youtube – İçmeler ‘in tanıtımı için drone ile çekilen bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Turunç :

Marmaris Turunç

Bana kalırsa gitmemeniz size bir şey kaybettirmez, biz İçmeler’den sonra merak ettiğimiz için birkaç saatliğine Turunç’ta bulunduk. Denize girmek için Diplomat Otel’in şezlonglarını ufak bir ücret karşılığında kiraladık ve deniz güneş keyfi yaptık. Buranın da en güzel özelliği yine Marmaris ‘in geneli gibi çam ormanlarıyla kaplı olması ve diğer bölgelere göre sakin olması.

Marmaris Turunç

Dağı tırmandıktan sonra Turunç’un yukarıdan görüntüsü gerçekten görülmeye değer ama ilk cümlemiz de söylediğimiz gibi mutlaka gidin demiyoruz çünkü bir süre sonra canınız sıkılabilir 🙂 Ayrıca plajda güneşlenirken sizi yalnız bırakmayacak arıları unutmamak gerekir.

Youtube – İçmeler ‘in tanıtımı için drone ile çekilen bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Selimiye :

Tatil boyunca gezme fırsatı bulduğumuz Marmaris durakları arasında en güzel yer diyebiliriz. Hayatın yoğun temposundan sıkılıp kafa dinlemek isteyenlerin tercih etmesi gereken tatil duraklarının başında geliyor Selimiye. Küçük taşlarla süslenmiş plajı, tertemiz denizi ve çevredeki çeşitli lezzet durakları burayı daha da çekici hale getiren ana unsurlar.

Marmaris Selimiye

Datça yolunu izleyenler Bozburun sapağında sola kıvrılıp yeşil mavinin arasından Selimiye ‘ye gidebilir. Selimiye ‘yi uzun zamandır tercih edenler bölgenin turist sayısındaki artıştan olumsuz etkilendiğini ve bakirliğini kaybettiğini düşünüyor. Gerçekten söylenenler doğru, ilk bakışta mükemmel bir deniz ve arkanıza baktığınızda yeşillerin arasında köy evleri görüyorsunuz fakat dikkatlice baktığınızda bu evlerin çevresinde inşa edilmiş bir çok butik otel ve doğası para uğruna bozulmuş yerler. Ne kadar bozulursa bozulsun Selimiye, Marmaris tatili yapmak isteyenler için ilk durak olmalı bizce. En azından diğer bölgelerde olduğu gibi yabancı turistlerin istilasına uğramamış, Siteler, İçmeler bölgesine göre çok daha sakin ve hem deniz yönünden hemde tatil için tercih sebebi. Fiyatlardan da bahsetmek gerekirse, bölgede büyük 5 yıldızlı otel bulamazsınız fakat butik oteller 5 yıldızlı otellerin eksikliğini aratmıyor. Çoğu 5 yıldızlı otelden bile daha yüksek fiyatlarla konaklama hizmeti sunsalar da dediğimiz gibi biz bir daha Marmaris ‘e tatil için gelecek olursak konaklamak için Datça ve ya Selimiye ‘yi tercih ederiz.

Youtube – Selimiye tanıtımı için drone ile çekilen bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Kızkumu Plajı :

Marmaris ‘e gitmeden önce yaptığımız araştırmalarda her gidenin 1 kere bile olsa uğradığı yerlerin başında geliyor Kızkumu Plajı. İlk bakışta denizin ortasında yürüyen insanları gördüğünüzde sizde şaşıracaksınız fakat yürümeye başladıktan 5 dakika sonra bu mudur diye söylenip geri dönmek isteyeceğiniz yer 🙂 Sizlere gitmeyin demiyorum çünkü bir defaya mahsus görülmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.

Youtube Kızkumu Plajının tanıtımı için drone ile çekilen bu videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Tecrübelerimizden faydalanmak isteyenlere tavsiyemiz, bu yürüyüş boyunca ayağınızda mutlaka terlik veya deniz ayakkabısı olsun. Siz millete kanmayın yoksa yolun yarısında ayaklarınızın acısı yüzünden bu değişik yürüyüş işkenceye dönüşmeye başlayacaktır.

Marmaris Kızkumu Plajı

Bahsetmezsek eksik kalır , Kızkumu plajıyla ilgili farklı efsaneler anlatılır, hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu bilemiyoruz fakat merak edenler için

Anlatılan ilk efsaneye göre, 3 bin yıl önce Baybassos Kenti’nin kralı, düşmanlarıyla giriştiği uzun yıllar süren savaşı kaybeder. Kenti ele geçiren düşmanlar, kral ile halkını öldürür. Krallığın güzelliğiyle meşhur prensesi, korsanlardan kaçmaya çalışır. Deniz kıyısına gelen ve yüzme bilmeyen prenses gerçekleşen mucize sonucunda eteğine doldurduğu kumları serptikçe deniz üzerinde bir yol oluşmaya başlar. Havanın karanlık olması nedeniyle yolunu kaybeden prenses, eteğindeki kumlar bitince boğularak yaşamını yitirir.

diğer bir efsane ise,

Kralın kızı fakir bir balıkçıya aşık olur ve babası evlenmelerine karşı çıkar. Birbirlerini çok seven iki genç, kraldan gizli sık sık buluşur. Kayıkla denizden gelen balıkçı genç, her defasında prensesin yaktığı ateşi görerek sevgilisinin bulunduğu yere gelir. Durumdan şüphelenerek askerlerine kızını takip ettiren kral, gizli buluşmalardan haberdar olur. Bir gece kızını yakalatan kral, askerlerine ateşle işaret vermesini söyler. Işığı gören balıkçı askerlere doğru gitmeye başlar. Askerlerin elinden kaçan prenses, koyun karşısına geçerek sevgilisini kurtarmak için denize atlar. Bu sırada bir mucize gerçekleşir ve prensesin adım attığı her yer kuma dönüşür. Kızın peşinden koşan askerler ise suya gömülür. Ancak okçulardan birinin fırlattığı ok, kıza saplanır. Prensesten akan kan, denizi kırmızıya boyar. Genç balıkçı ise kızı alarak sandalıyla uzaklaşır ve bir daha kimse onları görmez. O günden sonra da koy Kızkumu olarak adlandırılır.

Sedir Adası ( Kleopatra Plajı ) :

Marmaris Sedir Adası

Marmaris bölgesinde görebileceğiniz en güzel deniz ve plaja sahip yer diyebilirim. Altın sarısı kumsalı ve berrak deniziyle yüzmekten keyif alacağınız yer. Söylenene göre bölgedeki kumlar Sezar tarafından 60 büyük gemiyle Mısır’ dan Kleopatra için gönderilmiş. Ada tarihi yönden çok zengin olduğu için deniz kum dışında tarihini de öğrenmek ve görmek sizlere ekstra keyif verecektir. Sedir Adasına gitmek isteyenler ilk olarak Çamlık köyüne gidip, buradan teknelerle Sedir adasına geçebilir.

İztuzu Plajı :

Marmaris İztuzu

The Times gazetesi tarafından yapılan ankete göre bölge 2008 yılında Avrupa’nın en değerli bölgesi olarak listenin başında. Bölgenin bu kadar değerli olmasının sebebi ise Caretta Caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı bölge olması. Bu sebepten ötürü iztuzu plajı koruma altındadır. Koruma altında derken yanlış anlaşılmasın, isteyen denize girip, güneşlenebilir fakat işaretlenen bölgelerin dışında kalmak şartıyla. Plaj boyunca uymanız gereken kuralların bulunduğu tabelalar dikkatinizi çekecektir, lütfen yazanları dikkate alalım.

İztuzu Plajı 5 kilometre uzunluğunda olup, kaplumbağaların yumurtlama alanlarının işaretlendiği, 20:00 ve 08:00 saatleri arasında kapalı olup,diğer hayvanların girmesi yasak olan ve denizi neredeyse her zaman dalgalı olduğunu duyduğumuz bölge. İsterdik ki kaplumbağaların yumurtalarını bıraktığı zamana denk gelelim fakat tutturamadık, kısmet bir daha ki gelişimize 🙂

Marmaris’te Ne Yenir

Mavi Pide Hisarönü :

Mavi Pide Hisarönü

Marmaris bölgesinde gidebileceğiniz favori lezzet duraklarından. Gitmek isteyenler Marmaris – Datça Yolu 16. kilometresinde yolun sol tarafında Mavi Pide ‘yi bulabilirler. Favori lezzetler ise, Közlenmiş patlıcan ve kuşbaşılı pide, kıymalı kaşarlı pide, kiremitte kaşar köfte ve tatlı olarak elmalı muzlu ballı pide ve tahinli pidedir.

Badem Mantı :

Badem Mantı

Selimiye köyünde karnı acıkanlar için çok güzel ve farklı bir lezzet durağıdır. Biz farklı mantı çeşitlerini aynı anda tadabilmek için Üçleme mantı seçimi yaptık, bu seçimi yapanlar aynı tabakta peynirli, çıtır ve ıspanaklı mantının tadına bakmış olur. Ama siz yinede klasik mantıdan vazgeçmeyin derim 🙂 Ayrıca tatlı olarak çikolatalı mantıyı deneyebilirsiniz.

Paprika :

Marmaris Paprika

Selimiye ‘de farklı lezzetlerin buluştuğu yer. Çok güzel bir aile işletmesi olarak Paprika ‘da canınız gördüğünüz herşeyi isteyebilir. Buranın içeriği tatlı ve içecektir. Gidenler haşhaşlı irmikli tatlı, kestaneli pişmaniyeli tiramisu ve limonatası mutlaka denenmeli.

Hidayet’in Yeri :

Hidayet'in Yeri

Selimiye ‘de bulunan bölgenin en bilinen 2 deniz ürünleri restoranından biri. Deniz ürünleri tercihi yapmak isteyenler için güzel bir lezzet durağı.

Sardunya Restaurant :

Hidayet'in Yeri

Yine Selimiye ‘de bulunan Hidayet’in Yeri gibi bölgenin en bilinen deniz ürünleri restoranlarından. İki mekanda rezervasyon durumuna göre tercih edilebilir.

Tnk Tavuk :

Teneke Tavuk

Klasik tavuk tadından çok farklı ve güzel olduğunu bilmenizi isterim. Bozburun bölgesinde Mavi Pide ‘ye gelmeden önce yolun sağ tarafında kalıyor bu lezzet durağı. Tavuğu birde tenekede pişmiş şekilde deneyin derim.

Marmaris Tatili İçin Tavsiyelerimiz :

Yaklaşık 1 haftalık Marmaris tatilimizde çok fazla tecrübe edindik ve bir daha ki gidişimizde neyi yapıp neyi tekrar yapmayacağımızı az çok netleştirdik diyebiliriz. Tatil öncesinde yaşadığımız acemilikleri sizlerinde yaşamaması için aşağıda bir sonraki Marmaris tatilinde tekrar yapacaklarımız ve yapmayacaklarımızın bir listesini ekliyoruz.

Marmaris ‘e bir daha ki gidişimizde yapacaklarımız :

1 – Marmaris Merkez ve İçmeler bölgesinin kalabalığından ziyade Selimiye ‘de bir butik otelde konaklayıp deniz ve güneşin tadını çıkarmak.

2 – Mavi Pide ‘ye gidip tatmadığımız diğer lezzetleri denemek.

3 – Marmaris ‘in güzel tekne turlarını değerlendirmek.

4 – Paprika ‘nın güzel tatlılarından yemek.

5 – Yolculuk sırasında acıkan karnımızı Kırkağaç bölgesinde Cerentur tesislerinde doyurmak.

6 – Yola günün geç saatinde değil sabah saatlerinde çıkmak.

7 – Bir olta alıp boş zamanlarımda balık tutmak 🙂

Marmaris ‘e bir daha ki gidişimizde yapmayacaklarımız :

1 – Kendi arabamızla dinlenerek gitsek de yol bizi çok yordu. En güzeli uçakla gidip araba kiralamak.

2 – Marmaris Merkez ve İçmeler bölgesinin gereksiz kalabalığından uzak durmak.

3 – Turunç ‘u fazla yakından görmeye gerek yok, bu zamanı başka yerleri görerek değerlendirmek.

Marmaris Tatil Değerlendirmesi

Marmaris Tekne TuruMarmaris tatili hakkındaki genel düşüncelerimiz olumlu olsa da Çeşme tatilimiz kadar memnun kalmadığımızı söylemek istiyoruz. Bunun sebepleri arasında otelimizin bulunduğu bölgenin denizinin taşlı ve kalabalık olması geliyor. Bölge otellerde konaklayan kişilerin %80 ‘i yabancı turistlerden oluşuyor ve buda yemek tatlarını doğrudan etkiliyor tabi. Ayrıca otelin yemeklerini beğenmediğimiz zaman dışarı çıksak da çevrede yemek yenecek yer sayısı baya az fakat arabası olanlar bu sorunu ortadan kaldırabilir. Bunlar dışında kaldığımız bölge su sporları yapmak isteyenler için bulunmaz hint kumaşı gibi. Parasailing, Jet Ski, Floyboard, Yelken, Banana, Kano gibi su sporlarının hepsini yapma imkanınız var. Farklı heyecanlar yaşamak isteyenler yine yakın bölgelerde Jeep ile safari turu yapabilir, trekking gibi aktivitelere de katılabilirler.

Eklemek istediğim diğer bir konu ise Marmaris ‘in gece hayatıyla ilgili. Marmaris gece hayatı ile ön plana çıkan bir tatil beldesidir. Burada eğlence neredeyse güneş doğana kadar devam eder. Barlar sokağında yer alan mekanların hepsinde eğlenmeye tatiliniz bile yetmeyebilir 🙂 Biz gece hayatına fazla düşkün olmadığımız için sadece o bölgeyi sizlere anlatabilmek adına turladık ve yorumladık.

Tatil için Marmaris ‘e gelenlerin mutlaka yapması gereken diğer bir aktivite ise tekne turu etkinliği. Bölgede farklı farklı tekne turu hizmetleri bulunuyor. Detaylı bilgi almak isteyenler Marmaris Merkez ‘de sahil boyunca bulunan teknelerin yanındaki yetkililer ile stand önlerinde görüşüp, gerekli bilgileri alabilir. Ben ön bilgi olması için Marmaris ve Hisarönü tekne turları hakkında edindiğim bilgileri aşağıda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Marmaris Tekne Turu

 • 09:00-09:30 arası otellerden alınış
 • 10:00 Marmaris Marinadan Hareket
 • 10:20 Balık Çitliğinde Fotoğraf molası (yaklaşık 5 dakika)
 • 11:00 Akvaryum Koyunda Yüzme Molası ( yaklaşık 30 dakika)
 • 12:15 Kumlubük Sahilinde Yüzme ve Yemek Molası ( yaklaşık 1 saat )
 • 13:30Turunç Kasabasında sahilinde yüzme yada kasaba turu (yaklaşık 1 saat)
 • 15:10 Yeşil Denizde Yüzme Molası (yaklaşık 30 dakika)
 • 16:30 Marmaris Marinaya Varış

Hisarönü tekne turu

 • 08:45-09:15 arası otellerden alınış
 • 10:00 Orhaniye Köyünden Hareket
 • 10:40 Akvaryum Koyunda Yüzme Molası (yaklaşık 30 dakika)
 • 11:20 Tavşan Adasında Fotoğraf molası ( yaklaşık 5 dakika)
 • 12:00 Dişlice Adasında Yüzme ve Yemek Molası ( yaklaşık 1 saat )
 • 14:00 Kamelya Adasında Yüzme Molası (yaklaşık 40 dakika)
 • 15:10 Selimiye Köyünde Yüzme Molası (yaklaşık 30 dakika)
 • 16:15 Orhaniye Kızkumuna varış ve Kız Kumunda 25 dakika mola
 • 16:40 Marmaris’e dönüş

Marmaris Tatil Rehberi

Son olarak kısa bir sonuç paragrafı yazmak gerekirse,

Marmaris, gitmeyenler için çok güzel bir tatil yeri olabilir fakat dikkat edeceğiniz en önemli nokta konaklayacağınız yeri iyi seçmeniz olacak.  Kalabalığı sevmeyenler için tavsiyemiz Selimiye , Datça tarafları olmakla birlikte, eğlenmek ve gece hayatı için gidenler Merkez, Siteler ve İçmeler taraflarında kalabilir.

Bu yazımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız. Paylaşım içerisinde bahsettiğimiz Lezzet Duraklarını ayrıca değerlendireceğimiz paylaşımlarımız da tekrar görüşmek üzere.

 

 

2 Comments

 • Muhteşem bir yazı, gerk-çekten çok özenerek ve datyalı yazmışsınız. Marmaris’e yolunuz tekrar düşersen misafir etmek isteriz. Daha görülecek ve gezilecek pek çok yer bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.