Marmariste Kalınacak Otel Tavsiyesi, Ideal Prime Beach Otel

Yine bir otel paylaşımı ile karşınızdayız. Bu paylaşımımız da 2016 yılı yaz tatilimizi geçirdiğimiz Ideal Prime Beach Otel ile ilgili detayları ve olumlu/olumsuz eleştirilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Ideal Prime Beach Otel Nerede ?

Ideal Prime Beach Marmaris ‘in Siteler bölgesinde bulunan güzel konumlanmış bir otel.

Cumhuriyet Bulv. No 35 Siteler / Marmaris / Muğla

0252 424 0807 (Rezervasyon Hattı)  /  0252 424 0807 (Otel Faks Numarası)

Ideal Prime Beach Otel Hakkında

Marmaris Siteler bölgesinde tatil yapmak isteyenlerin tercih edebileceği 5 yıldızlı herşey dahil konseptinde güzel bir otel. Otel kötü bir otel değil yanlış anlaşılmasın fakat biz bir daha Marmaris tatili yapacak olsak Selimiye veya Datça taraflarında bir oteli tercih ederiz. Bunun nedeni ise bölgenin gereğinden fazla kalabalık olması. Neyse konumuza dönelim ve otel hakkındaki detaylara geçelim.

Otelin konumu görsel açıdan tam bir cennet. Arkanızda çam ormanları önünüzde masmavi bir deniz ve adacıklar. Ne dediğimizi anlatabilmek için aşağıdaki görseli sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Marmaris İçmeler Selimiye Turunç Kesfethayati

Konaklama

Bize kalırsa bu kadar güzel bir bölgede, denize sıfır konumlu bir otelin odalarının daha güzel olması gerekiyor. Biraz hayal kırıklığı yaşadık diyebiliriz.

Ideal Prime Beach Standart Oda

Oda servisi her gün temizlik yapsa da mobilyalar eski olunca yapılan temizlik kendini belli etmiyor. Odalardan ne kadar memnun kalmamış olsak da aşağıda gördüğünüz manzara odamızın balkonundan çektiğimiz bir fotoğraf 🙂 Manzaraya diyecek hiçbir şey yok tam anlamıyla mükemmel.

Ideal Prime Beach Otel Manzara

Deniz, Plaj ve Havuz Keyfi

Otelin konumunun denize sıfır ve kendine ait büyük bir plajının olması büyük avantaj. Bölgede denize girmek için havlularını alıp plaj plaj yer arayan turistleri gördüğünüzde bunun değerini daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca denizi tercih etmeyenler için otelin merkezine konumlandırılmış orta büyüklükte bir açık havuz ve spa merkezinin yanında küçük kapalı bir havuz daha bulunuyor. Biz havuzu tercih etmediğimiz için sadece gördüklerimi aktaracağız. Havuz için kahvaltıyı yapmadan şezlonglarda yer kapma savaşına girmeniz gerekiyor yoksa yer bulmanız geçen dakikalarla orantılı olarak zorlaşacaktır. Görsele baktığınızda şezlonglar boş görünüyor olabilir fakat fotoğrafı çektiğim saat 18.00 civarı falandı 🙂

ideal prime otel havuz

Bütün oteller tıka basa dolu ve bu kalabalığın neredeyse %70 ‘i yabancı turistten oluşuyor. Biz 6 günlük tatilimizin 4 gününde otelde deniz keyfini yaşadık. Kahvaltıdan sonra direk plaja gitmeniz durumunda şezlong bulma şansınız çok daha fazla olacaktır. İlk gün kahvaltımızı yapar yapmaz havlularımızı alıp plajın yolunu tuttuk. İlk bakışta çok kalabalık gözükse de plajın boydan boya olması büyük nimet, illa bir yerlerde kendinize yer buluyorsunuz. Havlularımızı bırakıp denize girmek için harekete geçtik.

Ideal Prime Marmaris Plaj

Tatil öncesi okuduğum yazılarda bölgede denizin çok taşlı ve deniz ayakkabısı giyenlerin pişman olmayacağı bilgisi dikkatimizi çekmişti. Biz söylenenleri dinledik ve ilk deniz sefamızı deniz ayakkabılarımızla yaptık. iyi ki söylenenleri dikkatlice okumuşuz, su diz hizasını geçer geçmez büyük taşlar ayağımıza gelmeye başladı. Bu sizi gerçekten çok rahatsız edebilir, su içerisinde taş olmayan bölge bulmak neredeyse imkansız ve bunlar bildiğiniz küçük taşlar değil büyük büyük kaya parçaları sanki. Bu sıkıntıyı ortadan kaldırmak için mecbur derinlere atıyorsunuz kendinizi ama yinede denize girerken ve çıkarken küçük taşlar ayaklarınızın altına battığında düşmemek için gerçekten çok çaba harcayacaksınız emin olun. Deniz ayakkabısı bu bölgede kaçınılmaz ihtiyaç.

Bunun dışında bilmenizi istediğimiz bir konu daha var. Bunu korkmamanız için ekliyoruz, denizde ayaklarınızı 5 saniye hareketsiz bıraktığınız an balıklar ayaklarınızı ısırmaya başlayacaktır, ilk başta ayağınıza iğne batıyor gibi hissettirdiğinden irkilebilirsiniz ama zamanla alışıyorsunuz dert etmeyin 🙂

Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği

Yazımızda sık sık dile getirdiğimiz ve bizim için sıkıntı olan ” bölgenin çok kalabalık olması ” durumu burada da karşımıza çıkıyor. Kahvaltıya iniyorsunuz 30-40 kişilik sıra, Öğle yemeği yiyeceksiniz sıra, akşam yemeği zaten evlere şenlik. Şöylede bir durum var, bu kadar sıra bekliyorsunuz en azından aldığınız zaman beklediğinize deyiyor mu ? Bu sorunun cevabı da olumsuz. Otelin yerli turistten çok yabancı turiste hizmet veriyor olması yemek lezzetlerine bariz şekilde yansımış. Çeşit olarak gözünüz fazlasıyla doyacaktır fakat lezzet konusunda bize göre eksiklikler var. Bizim gibi çevredeki lezzet duraklarını tercih edecekler için sıkıntı olmasa da bütün öğünleri otelde yiyecek olanlar için can sıkıcı olacaktır.

Bizim tatil boyunca otelin en beğendiğimiz hizmeti saat 16.00 gibi verilen tatlı ve çay saatiydi. İlk gün biraz geç kaldığımızdan sıraya takılıyoruz ve en güzel pastaları kaçırmış olsak da 🙂 sonraki günlerde 15.50 gibi dikilip istediğimiz kek ve tatlıları tatma fırsatımız olmuştu.

Konum

Otel merkezi bir konumda, kapıdan adımınızı atar atmaz kendinizi Marmaris ‘in hareketli sokaklarında buluyorsunuz. 15 dakikalık güzel bir yürüyüşün ardından Marmaris ‘in merkezine gidebilirsiniz. Burada otelin yemeklerinden sıkılanlar için alternatifler mevcut olsa da genel olarak steak hizmeti veren işletmeler bulunuyor. Merkeze geldikten sonra denize doğru yürüyerek barlar sokağına gidebilirsiniz. Marmaris tatil rehberi adlı yazımızda bahsetmiştik, burada gece hayatı sabahın ilk saatlerine kadar sürüyor ve çok sayıda mekan mevcut. Otelin en büyük artılarından biri bu bölgeye yürüme mesafesinde olması.

Otelin merkezi konumu yüzünden çok kalabalık olduğundan bahsetmiş olabiliriz fakat bu merkezi konumun avantajlarını da göz ardı etmemek gerekir.

Özet olarak Ideal Prime Beach Otel ‘in eksileri ve artılarını madde madde sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Otelin eksileri :

  • Otel bölgenin en hareketli caddelerinden Cumhuriyet Bulvarı üzerinde kurulu olduğu için otopark konusunda ciddi sıkıntılar var. Bu sizi korkutmasın otel kapısında 15-20 arabalık park yeri dışında merkeze yakın bir yerde otoparkları mevcut. Aracınızı otelden çıkmadan 10 dakika önce istediğiniz de bu sorunu çözmüş oluyorsunuz.
  • Yazımızın genelinde söylediğimiz gibi bölgenin çok kalabalık olması tatilinizde her konuda sizin canınızı sıkabilir tabi sizde bizler gibi kalabalığı çok sevmeyenlerdenseniz.
  • Otel bölgenin en güzel otelleri arasında yer alabilir fakat ilk olarak odaların genel bir bakıma alınması gerekiyor.
  • Yemekler hazırlanırken çoğunluğu oluşturan yabancı turistler düşünülerek yapılıyor olsa da azınlık olan yerli turistlerinde düşünülmesi gerekiyor diye düşünüyoruz.
  • Bölge doğal açıdan tam bir cennet. Denize girip arkanıza döndüğünüzde yemyeşil çam ormanları ahh bir de o ayaklara batan taşlar olmasa.

Otelin artıları :

  • Bölge kalabalık olabilir fakat otelde konaklayanların kalitesi sizi rahatsız etmiyor. Ailenizle gelip rahat rahat tatilinizi yapabilirsiniz.
  • Otelde konaklamayı düşünenler için şiddetle tavsiye edeceğimiz şey deniz manzaralı odaları. Odanızın balkonu tatil boyunca oturmaktan en çok keyfi alacağınız yer olabilir.
  • Otelin kendine ait bir plajının olması en önemli artılarından. Denize girmek için havlunuzu alıp plaj plaj gezip yer aramak zorunda kalmayacaksınız. Buradaki tavsiyemiz erken kalkıp şezlong kapma mücadelesinde yabancı turistlerin önüne geçmeniz 😉
  • Otelin bulunduğu bölgede hemen hemen bütün su sporlarını yapma imkanını bulabilirsiniz, sahile çıkıp sağınıza solunuza bakmanız yeterli olacaktır. Pazarlıkla daha uygun fiyatlara bu heyecanlı sporları yapmanız mümkün.
  • Hemen hemen günün her saatinde otelde eğlenceli aktivitelere katılabilir, tatilinizi daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Umarım bu paylaşımımız Marmaris tatili yapmak isteyenlerin kafasında bir şeyler oluşmasını sağlamıştır. Özellikle Marmaris merkeze yakın bir yerde tatil yapmak isteyenler için güzel bir tercih olacaktır Ideal Prime Beach Otel. Bir sonraki paylaşımımız da görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.