Selimiye Lezzet Duraklarından Badem Mantı

Marmaris tatilimiz için belirlediğimiz lezzet duraklarından biri olan Badem Mantı paylaşımımız ile sizlerleyiz. Tatil öncesi yaptığımız araştırmalarda Selimiye bölgesinde dikkat çeken yerlerden biri olarak kaydetmiştik Badem Mantı ‘yı. Tatilimizin 3. gününde gerçekleştirdiğimiz Selimiye turunda karnımızı doyurmak için uğradık bu lezzet durağına. Şimdi sizlere tecrübelerimizi aktarmaya çalışacağız.

Badem Mantı Selimiye

Selimiye Köyü Buruncuk Mevkii No: 63 – Marmaris / MUĞLA

Telefon: +90 252 446 42 29  |  Faks: +90 252 446 42 29  |  E-posta: selimiye@bademmanti.com

Badem Mantı Hakkında

Badem Mantı adından da anlaşıldığı gibi mantı çeşitlerinin sunulduğu Selimiye ‘nin sahilinde konumlanmış güzel bir lezzet durağı. Ben mantıyı çok seven biri olmasam da karnım acıkınca yemek ayırt etmem, bundan dolayı tamda acıkmışken karnımızı doyurmak için uğradık buraya.

Badem Mantı Selimiye

Şunu söyleyebilirim ortam olarak çok renkli ve güzel bir konsepti var. Menüsü dikkat çekiyor, mantı çeşitleri dışında, çiğ börek, Etli yaprak sarması, Badem güveç gibi lezzetleride tadabilirsiniz.

Şimdi gelelim mekanın adında da yer alan mantı çeşitlerinden bahsetmeye. Ben fazla aksiyon olmaması için tercihimi klasik mantı ve çiğbörek den yana kullandım fakat bunun dışında menüde yer alan mantı çeşitlerini sevenlerin denemesini isterim. Ispanaklı mantı, Peynirli mantı, Çıtır mantı ve özel olarak hepsinin tadına bakabileceğiniz Badem üçleme mantı.

Badem Üçleme Mantı

Mantı çeşitleri dışında özellikle bahsetmek istediğim bir diğer konu ise, çalışanların güler yüzü ve hizmetin çok memnun edici olmasıydı. Çalışanlar masaların yanından geçerken ayrı ayrı afiyet olsun diyorlar ve lezzet durağının işletmecisi ise tek tek masaları gezip müşterilerden yorumları alıyor. Bizlere Selimiye ve Badem Mantı hakkında verdiği bilgiler içinde kendisine çok teşekkür ederek, bu tecrübemizide kesfethayati.com ‘da yayınlayacağımızı söyleyerek sohbetimizi bitiriyoruz 🙂

Badem Çikolatalı Mantı

Son olarak size Badem Mantı ‘nın çok farklı bir tatlı çeşidinden bahsetmek istiyoruz ,Çikolatalı Mantı 🙂 Bu bize Mavi Pide ‘de yediğimiz Tahinli Pide ve Elmalı, Muzlu, Ballı Pide yi hatırlattı. Badem Mantı ‘da Mavi Pide gibi içeriğine uygun tatlı çeşidiyle müşterilerinin ilgisini çekmeyi başarmış.

Badem Mantı Fiyat Değerlendirmesi

Yine geldik sizlerin en çok merak ettiği konuya. Badem mantı ‘yı beğendik, karnımız doydu ve lezzetliydi. Fiyat olarak bölge fiyatlarına ayak uyduruyor. Yediklerimizi listeleyelim fiyat değerlendimesini size bırakalım istedik.

Badem Mantı Çiğ Börek

1 pors Çiğ Börek + 1 pors Klasik Mantı + 1 pors Badem Üçleme Mantı + 1 Kola + Çikolatalı Mantıya toplam ödediğimiz tutar yaklaşık 100 TL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.