Selimiye Paprika Cafe

Selimiye’ye Gidip Paprika Cafe’ye Gitmemek Olur mu

Marmaris tatili öncesinde yaptığımız lezzet durakları araştırmasında Mavi Pide ‘den sonra karşımıza Selimiye ‘de Paprika Cafe ismi karşımıza çıkıyor.

Selimiye Paprika

Paprika Cafe, Marmaris ‘in Selimiye köyünde bulunan gerek konumu gerekse farklı lezzetleriyle mutlaka uğranması gereken lezzet duraklardan biri, hatta bize göre bölgenin en farklı yeri. Kendine has tatlıları ve içecekleriyle adeta gel buraya der gibi 🙂 Bizim tatil öncesi yaptığımız Paprika Cafe araştırmalarında en çok dikkatimizi çeken şey buranın kendine has içeceği Çilekli Limonataydı. Fotoğrafını ilk gördüğümüzde ne olduğunu anlamamız biraz zaman almış olsa da her gidenin mutlaka bir kere içtiği ve fotoğrafını çekmeyi unutmadığı bir içecek olduğunu araştırmalarımızın devamında farkediyoruz.

Paprika Çilekli Limonata

Selimiye Paprika

Selimiye ‘nin Buruncuk Mevkiinde yer alan Paprika Cafe ‘nin telefon numarası 0252 446 43 69

Paprika’nın Farklı Lezzetleri

Paprika Cafe ‘nin nasıl bir lezzet durağı olduğunu aşağıdaki görsele bakarak az da olsa anlayabilirsiniz. Birbirinden farklı özenle hazırlanmış tatlılar, reçeller ve içecekler. Sunumları ise gerçekten birbirinden güzel ve dikkat çekici. Bütün lezzetleri tatmak isteyebilirsiniz fakat midelerimiz buna imkan vermeyeceğinden 🙂 biz size bir kaç tavsiyede bulunmak isteriz.

Marmaris Paprika Cafe Tatlı Çeşitleri

Paprika ‘nın en meşhurlarından Haşhaşlı Pasta, Çeşitli Ev Dondurmaları, Cheesecake çeşitleri, Pişmaniyeli Kestaneli Tiramisu ve Damla Sakızlı Muhallebisi mutlaka denenmeli.

Haşhaşlı Tatlı

İçecek olarak Pamuk Şekerli Çilekli Limonata, Klasik Limonata ve Gül Suyu Şerbeti denenebilir. Buranın bir diğer güzelliği ise bu lezzetlerin hepsini tadarken mükemmel bir manzara size eşlik ediyor olacaktır.

Marmaris Selimiye Paprika Cafe Tatlı Çeşitleri

Yolunuz Selimiye taraflarına düşerse mutlaka burada bir tatlı molası vermenizi tavsiye ederiz. Ayrıca tatil sonrasında kahvaltınıza renk katacak reçel çeşitlerine de bir göz atmanızı öneririz 🙂

Selimiye Paprika Cafe Reçel Çeşitleri

Paprika Facebook Sayfası 

Bir sonraki lezzet durakları paylaşımımız da görüşmek üzere.

1 Comment

  • Ayrıca unutmamak gerekir ki Paprika cafe İzmit li bir ailenin eseridir. İşletmesini yapan Sedat Bursalı benim çok samimi orta okul arkadaşımdır. Lezzetlerin yanında hoş sohbet muhabbet edilebilecek olan personellere sahiptir. Selimiye koyu ise ayrı bir cennet bahçesidir. Herkesin uğramasını tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.