sopeli doğal yaşam köyü

Cennetten bir köşe, Sopeli Doğal Yaşam Köyü

Maşukiye Sapanca bölgesinde gittiğimiz yerleri Vadi Restaurant  yazımızla ilk defa sizlerle paylaşmıştık, bu paylaşımımız yine Maşukiye ‘nin cennet güzelliklerinden biri Sopeli Doğal Yaşam Köyü olacak. Yaklaşık 1 sene önce hizmete açılan fakat önümüzdeki yıllarda adından sıkça söz ettirecek bir lezzet durağı Sopeli.

Sopeli Doğal Yaşam Köyü

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Nerede

Sopeli Doğal Yaşam Köyü
Adres : Mahmudiye Mah.Dereiçi Mevki No:61 Sapanca / SAKARYA
GSM : 0532 065 52 39   |   Tel : +90 264 310 10 40 (6 hat)   |   Fax : +90 264 582 15 75
info@sopeli.com.tr  |   www.sopeli.com.tr

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Hakkında

Biz adını uzun zaman önce duymuş olsak da havalar ısınmadan gitmek istemedik açıkçası. Haftasonu havanında güzel olmasını fırsat bilip atladık arabamıza düştük yollara. Bundan önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi İstanbula yakın gezilecek yerler arasında bulunan Ağva, Şile ve Sapanca, İstanbul’un yoğun temposundan sıkılanların kaçmak için öncelikli tercihleri. Bunu göz önüne alarak önceden rezervasyonumuzu yaptırıyoruz ve iyi ki yaptırmışız diyoruz çünkü boş masa arayanların sayısı gerçekten fazlaydı.

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Nerede

Otopark konusuna güzel çözüm bulmuşlar. Hem tesis içerisinde hemde dışarıda kalan geniş alan bu soruna net bir çözüm oluyor.


Şimdi sizlere görsellerle Sopali ‘yi anlatmaya çalışacağız.

Sapanca Sopeli

Sopali Doğal Yaşam Köyü şu an için kendi içerisinde 4 ana bölümden oluşuyor. Bunları 1,2,3 ve 4 olarak numaralandırdık.

1 – Burası teras olarak adlandırılan bölüm olup bizim kahvaltımızı yaptığımız yer. Buraya genelde 4 kişi ve altında olan müşteriler yönlendiriliyor.

Oturduğunuz yer tesisin girişinde otoparkın sağında kalan kısım ve kahvaltı yapmak için bana kalırsa gayet güzel bir seçim. Manzarası ise aşağıdaki resimlerde sizlerle.

Maşukiye Sopeli Doğal Yaşam Köyü

Sopeli

2 – Sopeli 2 açık ve 1 kapalı alanda sizlere hizmet sunuyor. Kapalı olarak belirttiğimiz bölüm burası olup havanın kötü olduğu zamanlarda değerlendirilebilir fakat bunun dışında açık alanda bu güzelliği göre göre kahvaltı yapmak varken neden içeride oturmayı tercih edelim ki 🙂 Şunu da eklemeliyim eğer haftasonu ve havada güzel ise rezervasyon yaptırmadan geldiyseniz bu bölümde oturma ihtimaliniz yüksek olacak.

Sopeli Yaşam Köyü Kapalı Salon

3 – Kalabalık ve çocuklu ailelerin ilk tercih ettikleri yer. Bunun en önemli nedeni, bir yanınızda gölün güzelliği diğer yanınızda ise çocuğunuzun koşup oynayabileceği güzel bir alan. Fakat ilk cümlemde söylediğim gibi 2-3 kişi gelip bu bölümde oturmanız biraz zor. Bu bölüm için en az 5 kişi olmanız gerekiyormuş edindiğim bilgiye göre

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Maşukiye

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Sapanca

4 – Göl Çiçeği Cafe : Birşeyler yemek yerine sohbet edip çayını, kahvesini içmek isteyenler için.

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Kahvaltı

Mekanı bölüm bölüm anlatmış olduk. Şimdi gelelim Sopeli’nin meşhur serpme kahvaltısına.


Biz gitmeden önce tavsiye edenlerin en çok övdüğü konu Sopeli ‘nin serpme kahvaltısıydı ve bu kadar övgü sonunda nasıl bir sunum ile karşılaşacağımızı gerçekten çok merak ediyorduk. Gidip masamıza oturduk ve beklemeye başladık. İlk olarak ortaya 5 çeşit peynirden oluşan güzel hazırlanmış bir tabak geliyor sonrasında domates,salatalık,biber ve yeşilliklerin bulunduğu güzel hazırlanmış bir tabak daha ve yanında terayağı, kaymak, bal, reçel, tahin pekmez, acıka, zeytin ve incir bulunan bir tabak daha. Bu 3 tabaktan sonra kızarmış ekmek, patates kızartması, sucuk, omlet, ciğer, hamur işi, kızartma ve sigara, paçanga böreklerinin bulunduğu diğer tabaklar.

Çeşit olarak aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi çok başarılı olup lezzet konusunda da bizleri çok memnun ettiğini söyleyebiliriz. Hepsini yiyebildik mi diye merak edenler havasından mıdır nedir bilmiyorum ama çoğunu silip süpürdük 🙂

Sopeli Doğal Yaşam Köyü Keşfethayati

İsterseniz ekstra olarak sucuklu yada pastırmalı yumurta, kiremitte eritme kaşar, mıhlama ( kuymak ) ve menemen gibi ilaveler yapabilirsiniz tabi bunlar ekstraya giriyor.

Biz mekanı kahvaltısıyla değerlendirme fırsatı bulduk fakat ben sizler için Ormangülü Restaurant ‘ın menüsüne şöyle bir göz attım. Yemek çeşitleri de gayet güzel ve yeterli. Makarna çeşitleri, Salatalar, Izgara ve Kebap çeşitleri, Deniz ürünleri ve daha bir çok çeşit bulunuyor. Yaz kendini yavaş yavaş hissettirmeye başladığına göre yakın zamanda akşam yemeği değerlendirmesi için tekrardan Sopeli ‘nin yolunu tutabiliriz 😉

Sopeli Fiyat Değerlendirmesi

Şimdi gelelim Sopeli ‘de alınan bu güzel hizmetin bedeline. Benim İzmit’te gittiğim yerler arasında serpme kahvaltı fiyatı olarak en pahalı yer olduğunu söyleyebilirim. Kişi başı 50 TL veriyorsunuz bu hizmeti alabilmek için. Bana kalırsa pahalı 5 dk mesafede bulunan yine aynı konseptte Naturköy gibi 40 TL olsa rekabet daha çekişmeli olabilirdi ama yinede biz hizmetten ve lezzetten memnun kaldık. Uykuyu çok seven bir çift olduğumuz için arada sırada böyle değişiklikler bedeline bakılmadan yapılmalı 🙂


Şimdi gelelim menüde yer alan fakat yeme fırsatı bulamadığımız diğer lezzetlere.

Sopeli ‘de tercih edebileceğiniz diğer lezzetlerden Makarna çeşitlerini yemek isteyenler ortalama 20-25 TL, Salata çeşitleri isteyenler 7-15 TL, Izgaralar ve Kebap çeşitleri 30-45 TL ve Balık yemek isteyenler ise 20-30 TL arası fiyatlara Ormangülü Restaurant ‘ta karnını doyurabilir.

Sopeli hakkında yazacaklarımız şimdilik bu kadar. İnşallah en kısa zamanda güzel bir akşam yemeği için gider ve sizler için bu konuyu güncelleriz.

Bu doğal güzelliğin diğer fotoğraflarına bakmak isteyenler için,

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

19 Comments

 • Berbat bir yer servis çok geç telefonda sundukları seçeneklerin hiç biri yok tam bir para tuzağı sakın gelmeyin

  • Merhabalar,
   Biz gittiğimizde bir problemle karşılaşmadık, gördüğümüz kadarıyla tek sıkıntı rezervasyonsuz gelenlerin orda oturmak istiyorum burda oturmak istiyorum diye ses yükseltmeleriydi sadece. Siz bizimle karşılaştığınız sıkıntıları paylaşır mısınız rica etsek.

 • Merhaba Mekan hafta sonu geldim. Yabancı ve Türk ziyaretçi epey fazla girişte yolu iki, üç kilometre bozuk
  Mutfak gelen kişi sayısına göre yeterli değil fiyatlar sezonluk olsa normal lakin kışın da bölge Kartepe sebebi ile full daha iyi işletme yapılacak okursa uzman biri profosyonel ekibi de maddi ve manevi motive ile burası sürekli gelişir. Hayırlı hafta sonu dilerim.

 • Merhabalar,
  Tesis güzel emeği geçen işletme sahibine teşekkür ederim.
  Lakin müşteri memnuniyeti için profesyonel bir ekip başı lazım.
  Kendim birçok yer gördüm burası tekrar , tekar gelmemizi sağlayacak şekilde olmalı sosyal medya güçlü sadece Arap Turist ile dönmez biz yerli müşterilerini yabancı ile karıştırmak büyük kayıp olur.
  Bir daha gelişimde fark olursa inşallah sürekli geliriz. Yok değişmez ise üzülerek belirtmek isterim.
  Bir kişi iki kişiye tavsiye eder bir kişi yüz kişiye olumsuz görüş bildirir.

 • Bugün sapanca sopali restoranta yemek icin müşteri getirdik. Komisyon sorduğumuzda artık kaldırdık vermiyoruz dediler bizde tamam dedik.yemek yemek için masaya oturduk 3 tane masadan kaldirildik şoför olduğumuz için.bu yapılan muameleyi yetkiliye söylediğimizde alın musterinizi gidin lan sizlere mi güvendik açarken dediler.siz arkadaşlardan ricam bu olayı kınamak için arkadaşlara yaymaniz.bize yapılan yarın sizede yapılır ve bize guvenmediyse bi daha ugramayiz bizde herkese hayırlı işler arkadaşlar

  • Bazen bu şekilde yorumlara denk geliyorum. Ben konuyu yazmadan önce gidip şehsen ailemle test ettim ve ne hizmet açısından nede personel açısından hiç bir sıkıntı yaşamadım. Tabi sizlerden bunları duymak üzücü, inşallah kaliteyi bozmazlar ve bu ufak aksaklıklara da çözüm bulurlar.

   • Alla alla silahla saldırmak ne demek, gidip direk şikayet edin o zaman. Kamera kayıtlarından inceleme başlatılsın. Ben o kadar yer gezdim, bu şekilde bir şey duymadım. Garip

 • Yer güzel yemekler lezzetli biraz pahalı resmen araplar basmış otumaya yer bulamıyosunuz tek tek masaları geziyosunuz yer bulmak için

 • Görsel güzel ama işletme diye birşey yok dagdaki adami tutup getirmisler Garson yapmışlar. Bi kahvalti 60 tl kisi basi ve resimdeki gibi sucuk ciğer v.s yok. Kısacası görsel on numara hizmet eksi bi milyon.

  • Ben gittiğimde aldığım hizmeti düşününce sizin yorumlarınıza katılamıyorum. Resmen masanın yanında 1 garson sırf bizim için bekledi gibi bunun dışında ne yediysek foto çekip ekledim ve serpme kahvaltıya kişi başı 50 TL ödedik.

   • Egemen bey selam,

    Ne zaman gittiniz ve bizim yorumlar sonrası ise işe yaramış. Hafta içinde sakin olabilir.
    Ayrıca yaz sezonu değil kışta başlamadı en sakin zamanda gittiniz ise mekan yeni tabii ki
    Ticarethane burası hem kar güdecek hemde müşteri kazanacak kısaca hizmet sektörü gıda normal olunsa Sapanca tabiatı ile yeterli…

    • Ben gideli baya oldu Mayıs yada Haziran ayı diye hatırlıyorum. Yeni açılmıştı doğru ve baya memnun kalmıştık ama dediğim gibi Maşukiye bölgesinin araplar tarafından ele geçirilmesi kaliteyi farkedilir şekilde etkiliyor. Umarım kaliteden ödün vermezler.

 • Bu ikinci gelişimiz hizmet güzelleşmiş fakat yeşillikler biraz solmuş heralde sonbahardan ancak fiyatlar anormal biraz daha normale çekilebilir. Örneğin 1 fincan çayın 15 lira olmasi cok fazla. Eğer fiyatlar daha makul olursa daha sık gelmek isteriz. Bir konu daha garajda bir görevlinin arabaların etrafında bahşiş almak için dilenci gibi dolanmasi tualette temizlikçi kadının arap turistler den bahşiş almasi miğde bulandırıcı böyle bir tesise hiç yakışmıyor.

  • Evet o garajdaki kişiyi bende farkettim fakat arabamı parkedip dönüp bakmadan yürümeye başladım 🙂 Her zaman dediğim gibi arapların istilası sonuçları iç açıcı değil.

 • blogunuz olması sebebiyle iyi hizmet görmüşsünüz muhtemelen. çünkü biz düğün yemeği için gittik ancak otopark görevlilerinin ve işletme sahiplerinin magandaca tavırları sebebiyle darp edildik, şahsımıza silah çekildi ve ölümle tehdit edildik. başlatan zaten kendileriydi ama her ne olursa olsun ortamı sakinleştireceklerine ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulunduracaklarına sopalar, sandalyeler ve silahlarla saldırmayı tercih ettiler. yakınımın en güzel günü olacakken hafızasında kötü bir anı olarak kaldı sayelerinde. kimseye asla önermem. boş yere paralarıyla kendilerini strese sokmasınlar. daha ehil kimselerin işlettiği yerlere gitmelerini öneririm, zira mutlu günlerini acı dolu, eziyet dolu günlere çevirmesinler.

  • Ben gittiğimde blogum olduğunu söylemedim.
   Bunun dışında çok güzel hizmet aldık, resmen başımızda bize özel bekleyen bir personel gibiydi.
   2-3 defa gittim hiç bir aksilik yaşamadım fakat sizlerin anlattıkları gerçekten ciddi sıkıntılar.
   Tekrar değerlendirmek üzere bir ziyaret yapacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.