Urla Konal Cafe , Doğal Kahvaltı Arayanlara

Merhabalar,

Urla’da kahvaltı nerede yapılır sorusuna cevap arayanlar için yapıyoruz Konal Cafe paylaşımını. Bu lezzet durağı ne deniz kenarında nede orman içerisinde bir yer. Buranın en büyük özelliği servis edilen her ürünün doğal ve lezzetli olması, bir kahvaltı içinde en önemli olan bu değil mi zaten.

Buraya Urla ‘nın meşhur lokantalarından Beğendik Abi ‘yi ararken denk geldik. Yol kenarında farklı bir yapıya sahip olmasından dolayı dikkatimizi çekti, yaklaştığımızda buranın eski bir fırın ve üst katınında kahvaltı salonu olduğunu gördük. Hemen bir sonraki günün sabahına kahvaltı programımızı yaptık 🙂

Urla Konal Cafe Nerede

Urla Konal Cafe Hakkında

Urla Konal Cafe iki katlı güzel bir işletme,buranın bana göre en büyük sorunu otoparkı ama biz buna da şöyle bir çözüm bulduk. Ana cadde üzerinde bulunan göbekten düz değil sağa döndüğünüzde göreceğiniz Migros ‘un otoparkını kendi yeriniz gibi kullanabilirsiniz 🙂

5 dakikalık güzel bir yürüyüş sonrasında Konal Cafe ‘ye geliyoruz ve kahvaltı için üst katın yolunu tutuyoruz. Mekanı anlatmak yerine aşağıdaki fotoları paylaşmayı daha uygun bulduk.

Kahvaltı için kapalı alan ve balkon bulunuyor. Biz balkonu tercih ediyor ve serpme kahvaltımızı sipariş ediyoruz.

Neyin ekstra neyin serpmeye dahil olduğunu hatırlayamadığımız için önümüze gelenlerin hepsini tek tek yazıp görsellerini paylaşacağız.

Yumurta, Lor , Kaymak, Kıymalı Patatesli Börek, Ispanaklı Börek, Vişne Reçeli, Çilek Reçeli, Ayva Reçeli, Domates, Salatalık, Beyaz Peynir, Süt Peyniri, Acıka, Armola Peyniri, Siyah Zeytin, Yeşil Zeytin, Simit, Sınırsız çay

 

Bunun yanında tadına doyamadığımız ekmek. Ekmekten dönerken almayı düşünüyorduk fakat geciktiğimiz için bir sonraki gelişimize kaldı.

Urla merkeze geldiyseniz kahvaltı yapmasanız da fırından yeni çıkan ekmeklerinden mutlaka alın. Benim hayatımda yediğim en lezzetli ekmeklerden biri.

Servis yapan bayanlar ise daha çok sizden biri gibi samimi.

Börekleri, reçelleri hemen hemen tüm ürünleri aşağıda mutfakta kendileri yapıyor. Şansınız var ise farklı lezzetlere de denk gelebilirsiniz.

Konal Cafe Fiyat Değerlendirmesi

Bu samimi, güzel ve keyifli kahvaltı için Konal Cafe işletmecisine ve çalışanlara tek tek teşekkür ettik. Kasada ödediğimiz tutar ise 60 TL, bize göre gayet uygun siz ne düşünürsünüz bilemeyiz ama gerçekten keyifli bir kahvaltı yaptığımızı söyleyebiliriz.

Sonraki paylaşımlarımız da görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.